Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Update #12 Zadania w grze Gloria Victis.
19-11-2012, 10:49,
RE: Update #12 Zadania w grze Gloria Victis.
Nie będzie full lootu, i bardzo dobrze Smile Będzie dropił jeden (zapewne losowy) item. Ja bym jeszcze tak dodał z 5% kasy (którą nosimy przy sobie, wtedy na kufry do trzymania kasy byłby większy popyt), no i oczywiście itemy się psują.
Reply
19-11-2012, 11:45,
(19-11-2012, 10:49)Dorogon Wrote: Nie będzie full lootu...

To jeszcze nie jest do końca przesądzone (Jog nawet napisał, że w tej kwestii potrzebują szerszej dyskusji z community). Póki co nie chcą wprowadzać takiej możliwości z obawy, że początkujący gracze będą rabowani na każdym kroku co uniemożliwi im granie. Po prostu brak im na dzień dzisiejszy wizji jak to pogodzić by było grywalne.
Mógłbym zgodzić się, że macie rację, ale wtedy nikt z nas by jej nie miał.
Reply
19-11-2012, 13:11,
Ja tam jestem przeciw Tongue Mogę się zgodzić na jeden losowy przedmiot, parę % golda i zepsucie itemów. Też odczuwalne straty, ale nie tak bardzo jak strata wszystkich itemów.
Reply
19-11-2012, 13:20,
Tylko full loot wcale nie musi oznaczać utratę wszystkich itemów przy każdej śmierci. To wcale nie musi wyglądać tak, że po śmierci wszystkie przedmioty wypadają na ziemię.
To jest właśnie problem z wprowadzaniem innowacji. Ludzie przyzwyczajeni do jednego schematu nie biorą pod uwagę innych możliwości.
Reply
19-11-2012, 17:23,
Ale zauważmy, że jeśli by wprowadzić opcję wypadania większości przedmiotów ( bo np. questowe nie powinny wypadać) to wtedy zwiększymy role umiejętności i talentów bohatera a ekwipunek zejdzie na drugi plan czyli stanie się to o co "walczymy" tzn. zmniejszyć role eq a zwiększyć role skilla gracza i moc umiejętności postaci.
" Teraz pomaganie jest modne. Kiedyś nie było modne, kiedyś było oczywiste. "

Reply
19-11-2012, 17:58,
Itives to jest właśnie druga rzecz, o którą postuluję, by wykorzenić u graczy przyzwyczajenie do ekwipunku. Teraz gracze po prostu nie potrafią sobie wyobrazić utraty swojego ukochanego ekwipunku, który farmili kilka miesięcy, bo są przyzwyczajeni do tego, że stanowią one o potędze postaci. Każda gra uczyła, że im masz lepsze przedmioty tym jesteś lepszy.
Brak potężnych przedmiotów, brak wyśrubowanego ulepszania, niszczenie się przedmiotów, brak możliwości całkowitej ich naprawy, możliwość rabunku... to wszystko spowoduje, że gracze przestają postrzegać przedmioty jako klucz do zwycięstwa. Zaczną się skupiać na umiejętnościach, a wszystko pozostałe będzie tylko dodatkiem.
Reply
19-11-2012, 18:01,
Nie, nie zmniejszy się rola ekwipunku, tylko się sprawi, że trudniej dobre EQ przy sobie utrzymać. Zmniejszyć rolę ekwipunku można poprzez zrobienie gry tak, by gra się na nim nie opierała Tongue Jeśli w WoWie ekwipunek wypadał by po każdej śmierci, to nie wpłynęło by to na jego rolę, bo osoba z dużo lepszym ekwipunkiem dalej by miała duuuuużo większe szanse na zabicie tego z gorszym ekwipunkiem, po prostu mniej osób by miało ten ekwipunek.

Wypadanie wszystkich itemów w grze po śmierci może być co najwyżej "skutkiem", zmniejszenia roli EQ, a nie powodem Tongue

Ale dla mnie, nawet jak itemy będą odgrywały małą rolę, to i tak nie chciałbym tracić wszystkich po każdej śmierci, bo to by się stało nudne. Skończyło by się na tym, że na maks levelu, wszyscy by mieli banki/skrytki wypełnione swoimi ulubionymi setami, bo im się podobają i chcą fajnie wyglądać...
Reply
19-11-2012, 18:40,
Dorogon tylko walka w WoW i 99% wszystkich mmo opiera się na targecie i walce na wyniszczenie (kto ma większy dmg/dps ten wygrywa). Tak więc umiejętności gracza są tu minimalne, a liczy się lvl, dobór skilli i przedmioty. W GV dużo bardziej liczą się właśnie umiejętności i nawet z gorszymi przedmiotami będziesz mógł wygrać. Tak więc rola przedmiotów może być pomniejsza.

Co do full lootu to jak widać jesteś klasycznym przykładem. Kilkakrotnie wspominałem, że nie musi oznaczać to tracenie wszystkiego przy każdej śmierci. Niemniej jest to w tobie tak głęboko zakorzenione, że nie zwracasz uwagi na inne możliwości.
Reply
19-11-2012, 19:17, (This post was last modified: 19-11-2012, 19:19 by Dorogon.)
Neotix, to była odpowiedź do posta Itivesa, który napisął w swoim poście:
Quote:Ale zauważmy, że jeśli by wprowadzić opcję wypadania większości przedmiotów ( bo np. questowe nie powinny wypadać) to wtedy zwiększymy role umiejętności i talentów bohatera a ekwipunek zejdzie na drugi plan

Co jest mylne, bo to nie zmniejszy role ekwipunku, tylko tak jak napisałem, ilość osób które posiadają dobry ekwipunek, a to jest całkiem inna sprawa.

I wiem, że WoW polega na itemach, a w mniejszym stopniu na umiejętnościach, nie twierdze inaczej. To było tylko porównanie, że gdyby zastosować to co Iti napisał, do wowa, to nie zmniejszyło by to roli ekwipunku w WoWie, tylko ilość osób, które chodzą w dobrych itemach.

Quote:Co do full lootu to jak widać jesteś klasycznym przykładem. Kilkakrotnie wspominałem, że nie musi oznaczać to tracenie wszystkiego przy każdej śmierci. Niemniej jest to w tobie tak głęboko zakorzenione, że nie zwracasz uwagi na inne możliwości.

Specjalnie nie użyłem słów - Full Loot, bo wiedziałem, że się będzie o to czepiał, że nie musi to wyglądać tak jak wyglądało do tej pory. Dlatego też napisałem,

Quote:Wypadanie wszystkich itemów

i

Quote:to i tak nie chciałbym tracić wszystkich po każdej śmierci
.

Do tego Iti też nie użył słów Full Loot, tylko

Quote:Ale zauważmy, że jeśli by wprowadzić opcję wypadania większości przedmiotów ( bo np. questowe nie powinny wypadać)
.

A mój post był kierowany CAŁKOWICIE do Itiego, ponieważ pisałem go, zanim ty napisałeś.
Reply
19-11-2012, 20:04,
Dorogon dla mnie bez różnicy czy to było do Itivesa, do mnie, czy do kogokolwiek. Nie odebrałem tego jako jakiegoś ataku i w żaden sposób nie musisz się tłumaczyć. Sam też nie pisze by komuś coś wytykać bo wiem jaka jest siła przyzwyczajeń i to jest rzecz naturalna. Staram się jedynie rozszerzać perspektywę na nowe możliwości.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.