Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Webkomiksy
27-10-2016, 10:11, (This post was last modified: 26-03-2017, 17:58 by helenedwards.)
Webkomiksy
Przepraszam za tego strasznego, okropnego potworka służącego jako tytuł, ale tak mi się jakoś napisało i utknęło.

Czytacie jakieś webcomics? Chodzi mi o komiksy publikowane za darmo w internecie w formie, najczęściej, plansz, kilka/raz w tygodniu. Od jakiegoś czasu interesuję się tym zjawiskiem i muszę powiedzieć, że jest bardzo interesujące, przynajmniej z kilku powodów - bezpłatność dzieła uwalnia je od prawideł wolnego rynku, artyści (przeważnie artystki, co też jest swoją drogą ciekawe) mogą sobie pozwolić na działanie tylko w zgodzie z własnym zmysłem artystycznym i realizację zaplanowanej historii. Od jakiegoś czasu obserwujemy zdecydowany wzrost jakości takich produktów, więc cena nie wiąże się w tym przypadku z jakością.

Cechą charakterystyczną webkomiksów jest duża spojlerogenność, gdyż link do komiksu jest najczęściej linkiem do najnowszej planszy :p .

Z moich ulubionych, choć to oczywiście nie wszystkie (uwzględniam tylko te mające jakąś linię fabularną, a więc ukochane Gone with the Blastwave przepada, obcinam też te będące internetową mangą czy czymś podobnym, bo po prostu nie trawię wielkich oczu):
Kill Six Billion Demons - perełka. Lepszego webkomiksu nigdy nie widziałem. Absolutnie dzieło trafia w moje gusta, jest przesycone dziwaczną, gnostycko-hindusko-judeochrześcijańską mistyką, osadzone w oryginalnym, bardzo przypominającym miks Planescape ze Spirited Away i obrazami Boscha uniwersum. Widać, że fabuła jest zakrojona na ogromną, kosmiczną skalę - widzimy narady zrzędzących demiurgów, obserwujemy historię wszechświata, bohaterami są anioły, demony i różne inne dziwne istoty bez właściwych nazw. Główna bohaterka, Alice, do której Zdobywający Król Zoss (niektóre rzeczy brzmią idiotycznie po polsku) zwraca się jako do Kill-Six-Billion-Demons, to świetny protagonista - widać progres w jej charakterze, ma osobowość, nie jest zdecydowanie typową Mary Sue, no i zostaje bohaterem z przypadku, co generuje czasami dość zabawne sytuacje. Pierwsze plansze księgi pierwszej (w tym tygodniu zaczęła się księga druga, Dzierżyciel Imion) są jeszcze czarno-białe, kreska nieco bardziej amatorska - K6BD to webkomiks w którym chyba najlepiej widać jak niesamowity jest artystyczny rozwój autora na przestrzeni powstawania dzieła. Ma poza tym komiks bardzo wierną fanbazę, własną wikipedię, oraz dziesiątki stron ezoterycznych tekstów, które pojawiają się pod każdą z kolejnych plansz (czasem mając związek z narracją, czasem przeciwnie) - szczerze K6BD polecam.
Ava's Demon - klasyczna baśń dla niepoznaki osadzona w uniwersum space magic. Młoda dziewczynka, Ava, mieszka na planecie zaprojektowanej przez wyznawców Tytana jako planeta wychowawcza dla dzieci rodzin ze światów kupionych przez religiokorporację. Wszystko byłoby całkiem dobrze, gdyby nie to, że Avę dręczy jej własny demon, Wrathia, która to demon okazuje się być... duchem władczyni międzygalaktycznego imperium rzuconego pokolenie wcześniej na kolana przez samego Tytana. Historia zaczyna się w porządnych, hitchcockowskim stylu - od porwania, szybko do zniszczenia planety, a potem hen, między gwiazdy. Ava's Demon wykorzystuje sztafaż sci-fi czysto instrumentalnie - jest tak naprawdę pełnokrwistą baśnią, z magią, demonami, duchami i wielką misją jako klasycznym tropem stojącym za fabułą. Kreska jest charakterystyczna, trochę... dziecinna, ale treść bynajmniej odpowiada powierzchownej estetyce - bohaterowie są wielowymiarowi, wszyscy mają swoje interesy, a intryga prędko urasta do kosmicznej skali. Sam fakt osadzenia komiksu w świecie w tysiąc lat w przyszłość jest pretekstem do uwolnienia nieskrępowanej wyobraźni autorki, która dzięki temu bez większego wstydu może pokazywać kolejne fantastyczne światy i rysować czasem... bardzo dziwne rzeczy. Ava's Demon ma nawet dość wierny fandom i własnych cosplayerów, którzy jeżdżą za twórczynią po konwentach. Kilka węzłów fabularnych jest dość pretensjonalnych (jak pakt między Avą a Wrathią), ale można to wybaczyć. Ciekawostka - jedną z najważniejszych inspiracji autora były teksty Kirkbride'a o lore TES.
Mare Internum - już bardziej klasyczne science-fiction, bardzo młody webkomiks który się bardzo dobrze zapowiada. Opowieść o grupce naukowców przygotowujących Marsa do przyszłej, stałej kolonizacji poprzez eksplorację i uzdatnianie niedawno odkrytego, tajemniczego labiryntu podziemnych jaskiń. Żeby zacytować mema - well, that escalated quickly, gdy nagle problemy emocjonalne protagonistów wychodzą na światło dzienne i zaczyna się robić dość... dramatycznie. Akcja dopiero się rozkręca, więc dobrym jest czas by łapać MI za ogon i śledzić.
Derelict - niezbyt wiele mogę napisać żeby na sadzić tęgimi spojlerami :p . Opowieść o młodym rybaku mieszkającym na kutrze na środku morza, w nocy zaczytującym się w klasycznych powieściach amerykańskiego dwudziestolecia. Bardzo szybko fabuła przenosi nas w rejony twardej fantastyki naukowej, bardzo zgrabnie to czyniąc. Kreska dużo bardziej realistyczna niż w przypadku reszty wymienionych przeze mnie dzieł, ciekawa historia, dużo do czytania/oglądania.

Relax Więcej: downloadgamesfree.mobi/ringtones
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.