Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zacząć ? W co ładować w hp siłe czy zręczn ? mój build, może komuś się przyda :)
19-02-2017, 18:53,
Jak zacząć ? W co ładować w hp siłe czy zręczn ? mój build, może komuś się przyda :)
Witam, nie znalazłem bardziej odpowiedniego tematu, więc pisze tutaj Smile

Chce napisać coś w stylu poradnika dla początkujących (nie jestem "pro" mam zaledwie około ponad 450h przegrane, więc prosze wziąc to pod uwagę czytając tego posta, dodałem go wyłącznie z myślą o nowych graczach) zaczynając gre na pewno nowi gracze mają wiele pytań odnośnie tego jak rozdawać statystyki w co warto ładować, a co lepiej pominąć, tutaj przedstawiam dwa buildy dla graczy, którzy walczą z bronią białą (nie z łukiem) według mnie działa, a Wy oceńcie sami jeśli chcecie, porównajcie Wasze statystyki/obrażenia i mam nadzieje, że komuś się przyda.
Na starcie warto jechać ze statystykami po równo 1:1, czyli 1 w siłe i 1 w życie i tak do 200 pkt życia i siły, a reszta poniżej.

Bronie, które wykorzystałem w "poradniku" można nabyć w "The Order of the Original Faith's Keep" (czyt. Warowania Zakonu Pierwotnej Wiary o ile czegoś nie pomyliłem w tłumaczeniu, zamek na samym dole mapy) do tego bije bez żadnego ekwipunku, tylko z broniami kupionymi w owym zamku w plecy, proszę o tym pamiętać, gdyż pokazuje jak bije się z bonusem z pasywnych umiejętności, które przedstawiłem poniżej !!! Moim zdaniem dmg, hp i stamina są na odpowiednim poziomie, żeby móc walczyć w obu przypadkach, a mimo wszystko dla początkujących bardziej polecam opcje z większą ilością życia, a dla bardziej "zaawansowanych" z siłą !

PASYWNE UMIEJĘTNOŚCI + STATYSTYKI BEZ ŻADNEGO EKWIPUNKU [PRÓCZ OCZYWIŚCIE BRONI, KTÓRE ZOSTAŁY WYKORZYSTANE DO PRZEDSTAWIENIA DMG ALE O TYM PONIŻEJ]

[Image: EcnAxo.png]

(pliki są również dodane poniżej w tzw. "załączniku")

DMG SĄ ZADAWANE W PLECY - GĘSI/KURY (obrażenia w nie zadawane są takie same, więc test będzie przeprowadzany na tych dwóch zwierzakach, które można spotkać biegające obok (na pewno) głównych zamków obu nacji, prosze o tym pamiętać!!!) WSZYSTKIE PONIŻSZE DMG SĄ PRZEDSTAWIONE NA PEŁNEJ MOCY tzn. naładowany pełny pasek mocy przed uderzeniem ! (przedstawiam dmg w plecy, gdyż gracze przeważnie starają się bronić przed atakami z frontu)

OBRAŻENIA (DMG) zadawane ze statystykami - 200 siła 265 życie (W PLECY TAK JAK WSPOMNIAŁEM POWYŻEJ W KURY I GĘSI) !

- Miecz najemnika [obrażenia:83] (Mercenary's Sword)
~DMG: 276,7 (pchnięcie) _ 288,7 (z nad głowy)

- Długi miecz najemnika [obrażenia broni:108] (Mercenary's Longsword)
~DMG: 265,6 (pchnięcie) _ 345,8 (z nad głowy)

- Nadziak najemnika [obrażenia broni:69] (Mercenary's Pick)
~DMG: 266,2 (z nad głowy)

- Długi topór najemnika [obrażenia broni:97] (Mercenary's Long Axe)
~DMG: 300,5 (zamach z lewej strony)

- Topór Najemnika [obrażenia broni:68] (Mercenary's Axe)
DMG: 290,4 (z nad głowy)

- Włócznia Bandyty [obrażenia broni:81] (Bandit's Spear)
DMG: 274,4 (pchnięcie)

OBRAŻENIA (DMG) zadawane ze statystykami - 265 siła 200 życie

- Miecz najemnika (Mercenary's Sword)
~DMG: 313,9 (pchnięcie) _ 327 (z nad głowy)

- Długi miecz najemnika (Mercenary's Longsword)
~DMG: 296,5 (pchnięcie) _ 385,3 (z nad głowy)

- Nadziak najemnika (Mercenary's Pick)
~DMG: 307,2 (z nad głowy)

- Długi topór najemnika (Mercenary's Long Axe)
~DMG: 338 (zamach z lewej strony)

- Topór najemnika (Mercenary's Axe)
~DMG: 334,6 (z nad głowy)

- Włócznia Bandyty (Bandit's Spear)
~DMG: 312 (pchnięcie)

Co więcej mogę dodać od siebie,a to że polecam latać w: lekkim pancerzu, lekkich spodniach do tego dołożyć ciężkie naramienniki, ciężki hełm (lub lekki to już zależy tylko od Was jaki styl gry preferujecie), ciężkie rękawice i ciężkie buty !! zużywają one bardzo mało staminy przy czym są bardzo skuteczne, gdyż dają dużą ilość obrony (wystarczy założyć ten ekwipunek, który dostajecie z eventu i według mnie stanowczo wystarcza !!!) w przeliczniku jeśli chodzi o spodnie i zbroje !!! Dlaczego żadnych pkt w zręczność ? Moim zdaniem jest zbędna jeśli walczymy nie używając łuku ! Jak wbijać lvl ? Najłatwiejszy sposób to Eventy, które odbywają się o godzinach: Estovia (15:00) Wolfield 1 (16:00 i później 21:00) Wolfield 2 (17:00 i później 21:00 lub 22:00 prosze sprawdzić) Aquilla (04:00 w nocy), a co do reszty nie mam pewności, a jeśli nie eventy to po prostu misje *niebieskie okręgi) które są wyświetlane na mapie.

Jeśli komuś ten post nie odpowiada bo niedługo zapewne wychodzi aktualizacja co do animacji i zadawane obrażenia mogą ulec zmianie lub nie to informacja - mam co tego świadomość ale chciałem, żeby ktoś skorzystał przed wprowadzeniem, a jeśli nie to olejcie to co napisałem i prosze nie wstawiać komentarzy typu "a na **uj ten temat", pozdrawiam Wszystkich graczy ! Każde inne uwagi mile widziane !

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
19-02-2017, 21:37,
RE: Jak zacząć ? W co ładować w hp siłe czy zręczn ? mój build, może komuś się przyda :)
Hej, no fajny podpowiednik, Ja mam 56 lvl i od początku nie wiedziałem jak ustawić skile itp. Czyli z tego co widzę bardziej opłaca się w Siłę i 200 życia. Pytanie, mówisz o ataku w plecy. Tylko to wychodzi przy większej bitwie jak reszta jest zajęta pojedynkami frontalnymi, przy 1vs1 ciężko obiec gracza i uderzać od tyłu.?

Jak będziesz miał chwilę to jeszcze 2 poradników - tematów nie znalazłem Wink Jeden to złoża, to że północy mamy najwięcej rud to wiem. ale np. Który zamek ma pole z największa ilościa Lnu.. lub gdzie leży najwięcej drzewa, co ile się respią zboża i drzewa.... No i jak zdobywać metal, sztabki bo z tym mam największy problem.

Oraz drugi poradnik, jak wbijać umiejętności na 100... Bo już wyczaiłem i podpowiedzieli mi ludzie kilka knifów... ale jak masz juz 89 widziałem to będziesz wiedział, że np. do 30 wbijamy craftując to, potem tamto bo daję najwięcej punktów, warto tez ludziom napisać że są warsztaty +1 i +3 i mogą dostać 30% więcej punktów za crafting nie tylko lepsze zbroje czy bronie... jestem na 56 lvl i mam około 20-30 lvl umiejętności. A receptury mam juz na 60-80 lvl - ale bez sensu robić 10000 gwoździ czy czegoś co sie nie przyda w przyszłości bo tak zrobiłem że na poczatku całe drewno przerabiałem na deski itp. a najlepiej trzymać jest wszystko nieobrobione i obrabiać pod konkretne rzeczy.
* GILDIA: RycerstwoPolskie
" Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. "
Reply
20-02-2017, 22:24,
RE: Jak zacząć ? W co ładować w hp siłe czy zręczn ? mój build, może komuś się przyda :)
Tak ja również obecnie biegam w 265 siła + 200 życia, a co do ataków w plecy troche praktyki i można obiegać przeciwnika w pojedynkach 1v1 ja jeszcze nie robie tego perfekt ale walczyłem z ludźmi, którzy potrafia obiegać i uderzać w plecy, więc moim zdaniem ten bonus jest kluczowy bo 20% dmg to naprawde sporo do tego przydaje się w tak jak mówisz większych bitwach Smile co do pasywnych umiejętności to polecam jednak zmienić z 10% większej ilości życia na 20% większą regeneracje ! 10% więcej życia to naprawde nie dużo, a regeneracja moim zdaniem o wiele więcej daje z tego co wywnioskowałem, sam tak zmieniłem i gra się o wiele lepiej Smile

Co do rud to ja kopie tylko w dwóch miejsach (Abbey to znaczy zamek na samej górze jest kopalnia jak sie z niego wychodzi na zakręcie, dalej idąc za drogą jest dobre złoże drzewa, a znowu po drugiej stronie mapy na samym dole Warownie Zakonu Pierwotnej Wiary na dole obok zamku jest kopalnia można tam wydobywać: nitre, quartz crystal i ten żółty materiał coś na s... wyleciało mi z głowy (nie pamietam nazw po polsku) ja używałem tylko tych dwóch kopalni, a co do złoża lnu - zamek Audun na środku mapy ja tam wydobywałem chyba najlepsze pole do tego można tam śmiało wydobywać drewno

Co do czasu respawnu minerałów, jak sprawdzić ? Ja robiłem w ten sposób, że kupowałem sobie "piwo", które trwa 10 minut (można je nabyć w karczmie nie daleko Scarsdale w której pojawia sie czasem misja z craftowaniem przedmiotów) jak zaczynamy wydobywać materiał - pijemy piwko, wydobywamy całość którą chcemy zbierać, wracamy do miejsca w którym zaczynaliśmy wydobywać - czekamy, aż pojawi się minerał i patrzymy ile efekt piwa jeszcze potrwa, a później znowu wydobywamy i już wiemy w której minucie efektu z browarka będzie kolejny respawn Smile

Co do wbijania craftu trzeba po prostu samemu sobie mniej więcej obliczyć co sie opłaca bardziej moim zdaniem bo niektórzy mają "tą recepte", a niektórzy nie, a ja w sumie wbiłem tylko craft na poziom w którym moge robić plecaki 20 slotów i do tego craft broni na 85 lvl i nic poza tym, więc żaden ze mnie crafter niestety i ciężko mi coś więcej o tym napisać

Do tego walcząc polecam pić piwo (17% regeneracji wytrzymałości) i jeść wołowine (17% regeneracji życia) kosztuje naprawde nie dużo po jednym evencie można kupić sobie po 10 tysięcy tego i tego, rzucic na pasek i pić/wcinać jak tylko efekt sie kończy, efekt trwa 10 min ! (nie daleko Scarsdale znajduje się ta karczma tak jak wspomniałem wyżej pojawia sie na niej czasem misja dla crafterów coś w stylu zwoju, tam można kupić), a nie widziałem nic lepszego prócz wina z eventu jeśli chodzi o takie rzeczy Wink
Reply
21-02-2017, 18:42,
To piwko co kupisz u npc'a ma 15% regeneracji wytrzymałości.
Co do "obiegania postaci" jest to bug, ponieważ "obieganemu" blokuje się wyświetlanie i mimo że agresor widzi jak wbiega za plecy, "obieganemu nadal wyświetla się, że agresor jest przed postacią.

Więc nie jest to żaden bonus tylko korzystanie z niedoróbek i jak dla mnie pojedynek z takim przeciwnikiem nie ma najmniejszego sensu, wręcz dodam że tego typu praktyki psują cały schemat walki, a nawet całą grę, więc nie wiem czym tu się chwalisz Tongue Naprawią synchro to cała Twoja szkoła będzie bezużyteczna.
Aż się doczekać nie mogę Smile

Pozdro

Ab alio exspectes, alteri quod feceris!
Reply
21-02-2017, 20:00,
Lnu najwięcej jest w klasztorze, drewna w audun.
Reply
22-02-2017, 01:35,
Więc Naluja ani ja ani Ty co do piwa nie mieliśmy racji bo ma 16% Tongue
Co do obiegania przeciwnika - biegasz walcząc i śmiało można to robić bez żadnych bugów, ciężko mi ocenić kto kiedy, gdzie mnie widzi jak z nim walcze, więc niczym sie tu nie chwale i uwierz też nie moge sie doczekać, aż system walki ulegnie zmianie bo najbardziej denerwuje mnie, kiedy nie widze jak ktoś atakuje albo się broni, a widziałem też takich Smile

Chciałem, żeby temat tak po prostu był w razie w jak ktoś będzie szukał, chociaż po to żeby sobie porównać bo ja nawet po wbiciu 100 lvla dalej szukałem to tyle w temacie, pozdrawiam
Reply
22-02-2017, 17:04,
Musieli zmienić niedawno Tongue
Co do tych animacji, to mnie do tego stopnia już wnerwiła ta gra, że muszę kolejną przerwę strzelić Tongue już chyba wszyscy z tymi toporami biegają i nichuj nie da się blokować, tylko przyszywki tracę na darmo.
Mam nadzieję, że te tak wypromowane animacje i synchronizacja nie okażą się kolejnym kręgiem magii i anomalii realizmu, a w końcu walka będzie czysta i przejrzysta. Cóż zobaczymy.

Poradnik spoko Smile na pewno by się przydał rozbudowany dział na tym forum.
Pozdro

Ab alio exspectes, alteri quod feceris!
Reply
22-02-2017, 17:30,
Hej. Tak dzięki. Piwo i Wołowinę sam craftuję mam tego z 3000 z każdego ... ale dzięki, staram się kasę oszczędzać na event wielkanocny może będzie można dropić pisanki Wink Buahhahaha sorki ;P Ok szkoda że tak żółto ostatnio. Może w weekend przysiądę i wbiję kilka leveli. Widziałem że wczoraj znów reset pasywek był to nie musze zużywać książki resetu. Ok to teraz nic tylko działać, pozdrawiam!
* GILDIA: RycerstwoPolskie
" Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. "
Reply
12-03-2017, 19:49,
OK temat nie aktualny prosze nie kierować sie wszystkim co jest tutaj napisane dużo pozmieniało sie w grze od tego czasu
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.