Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w Craftingu!!!!!
02-03-2017, 00:56,
Zmiany w Craftingu!!!!!
W każdym kolejnym patchu wprowadzacie jakieś zmiany w Craftingu. Mniejsze, większe , czasem prawie niezauważalne.
Czemu to ma służyć? Przecież nie poprawieniu balansu gry?
Do tego najpierw trzeba by naprawić bugi w walce i broniach, więc jaki jest powód?
Zwyczajnie chcecie wkurwić ludzi , krórzy zajmują się craftingiem, czy macie jakieś inne chobby?
Po kiego chu...ja ciągle w tym grzebiecie? Zero szacunku do ludzi, którzy zajmują sie craftingiem w tej grze.
Każdy kto coś wytwarza zbiera materiały, gromadzi je, przerabia, traci mnóstwo czasu,
bo ciągle nie potraficie tego zrobić tak, żeby godzinami nie stać przy warsztacie...
Do tego jak już coś się przerobi, zrobi jakiś zapas , żeby w razie porzeby zrobić jakaś broń czy pancerz to co sie dzieje? Znowu jakaś zmiana!
Co wcześniej było źle? Na czym polega wartość dodana tego, że teraz każdy lepszy panczerz wymaga pierdolonego bułatu??? I porzebny jest jakiś magnetyt w dupie rosnący!
Wasze działanie prowadzą tylko do tego , że nikt nie będzie nic dobrego wytwarzać , a wasze próby zróżnicowania pancerzy/broni skończą sie tym,
że każdy będzie biegał w tym co kupi u NPC-ów. Po ostatniej zmianie mam w skrzyni 622 sztabki miękkiej stali zgrzewnej i 548 twardej.
Co mam z tym zrobić? wiecie ile to zmarnowanego czasu i materiałów? Teraz co mam z tym zrobić? Sprzedać? Co z Pirytem Domieszkowanym?
Wcześniej cennym i poszukiwanym a teraz co? Wyje..ć!!! Nie macie na coś pomysłu to nie wprowadzajcie zmian na chybił trafił.
Pełno w grze materiałów , które nie wiadomo do czego mają służyc, ale wciąż brak narzedzia do zbierania siarki lub gliny!
Myślicie , że gracze będą godzinami zbierać materiały, przerabiać,
żeby zrobic jeden wymarzony pancerz, rzadki, którego nikt inny nie niosi? Żeby go za 5 min. stracić? Nikt normalny nie ma na to czasu. lubię crafting, ale chcę grać!!! mić czas zdobywać zambi i bić innych graczy.
A nie godzinami stac przy warsztacie! Chuj z tym, w byle czym i z widłami będę biegał...
Przepraszm za słownictwo, ale trochę sie uniosłem...
Reply
02-03-2017, 01:27,
RE: Zmiany w Craftingu!!!!!
Juz ci tłumacze.

Poza tym bla bla bla ze alpha itp

To musimy wywalać zbędny śmietnik, np mieliśmy róznych 25 rodzajów płócien z których robiło się w zasadzie to samo a przerobienie jakiego kolwiek to był tylko przeklik + opał. Zbędne śmiecia powodują przede wszystkim to że nasze eq jest zawalone całe nonstop. Kolejna sprawa że każdy kolejny zajęty slot to zajęte miejsce w bazie, nie ważne czy mamy w jednym slocie 9999 itemów czy 1 item, ważne jest ile slotów jest zajęte.

Najważniejszym powodem zmiany w craftingu to exploit o którym się dowiedzieliśmy. Pancerze odstawały poziomem trudności od broni. Wymagały tylko limonitu, opału + przekliku(ewentualnie przeszywanic ale w przypadku np hełmów nie zawsze była taka potrzeba) pozwalały na kopiowanie sobie kasy tworzac topowe itemy i sprzedając u vendorów. W godzine mozna było nakopiować sobie 160 golda i kupować materiały.

Co do pirytu domieszkowanego to jest on potrzebny do dziweru, ale moze i racja że szkoda by rezygnować z jego epickości i lepiej gdyby był potrzebny o bułatu.

Co do sztabek stali to zachowaj je, jak przemigrujemy całą bazę itemów to bedziemy prawdziwie usuwac itemy z bazy, więc co ktoś będzie miał w depo/na postaci będziemy podmieniać na inne. W przypadku sztabek to najprawdopodobniej zamienimy je na sztabki stali.

Co do uniesienia się, czekam na feedback i ludzie mało pisali o tym, jednym się podobało, innym sie nie podobało to że musza wexpic metalurgie. Ale narzekania na sam pomysł nie słyszałem. Pisz więcej, łatwiej sie pracuje jak zna się "narzekania".
Reply
06-03-2017, 10:34,
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem teraz o co chodziło, ale nie do końca się zgodzę. Nawet jeżeli ktoś produkując pancerze szybko się dorobił golda, to co mu to daje w tej chwili? Nic co jest do kupienia za walutę z gry nie ma specjalnej wartości, czy też użyteczności ( no chyba że o czymś nie wiem ) . Zużywanie materiałów żeby zrobić itemy , które się sprzeda żeby zarobić kasę, za którą się kupi materiały? Trochę to pokrętne Smile . Może w późniejszej fazie projektu będzie więcej rzeczy do kupienia za golda. Prewencja nie zaszkodzi. lvl 50 górnictwa trochę przystopował crafting, ale w sumie do ogarnięcia. Mam jeszcze jedną uwagę. Zauważyłem, że przy crafcie przedmiotów gdzie jest możliwość wytworzenia max 2 przedmiotów zawsze wychodzi tylko jeden. Jest jakiś błąd , wcześniej tak około co 8-10 przedmiot wychodził podwójnie, teraz nawet jak przerabiam 100szt. to zawsze jest tylko jeden. Trzeba to albo poprawić , albo zmienić komunikat , że można wytworzyć max jeden przedmiot. Jeżeli chodzi o zastąpienie różnych sztabek stali tymi które są obecnie to byłoby świetnie, podobnie jest z różnymi odmianami bułatu. Dobrze byłoby to skorygować, czekam na poprawki.

Pozdrawiam.
Reply
06-03-2017, 20:57,
Jeżeli chcemy mieć jakąkolwiek walutę w grze to musimy zadbać by była nie do zdupowania.
Za kasę można kupować materiały więc kolesie produkowali hełmy najwyższego tieru mając tylko trochę węgla liminitu i szczapów, a następnie sprzedawali je u vendora by znów je kupić. W ten sposób korzystając tylko z przeklikania odpowiednich okienek kopiowali sobie itemy ubierając całą gildie. Problem moim zdaniem spory.

Co do 50 lvla to jest bug, znaleźlismy że niektórzy użytkownicy nie widzieli dobrze recek, np grzywna bułatu robiona jest w metalurgii i w zbrojmistrzostwie a niektórzy w tym prawdopodobnie ty, widzieli ja tylko w metalurgii, stąd myśl że trzeba wbić 50 lvl metalurgii by craftować a tymczasem to jest tylko opcja.

Migracja itemów dalej trwa. Musi się skończyć dopiero, będziemy mogli coś działać.
Reply
07-03-2017, 00:57,
Sprawdziłem, u mnie grzywna bułatu jest na liście craftingu tylko i wyłącznie w metalurgii.
Reply
07-03-2017, 19:53, (This post was last modified: 07-03-2017, 19:56 by Warrpirek.)
Owszem, to ten bug. By go sobie odbugować musiałbyś zdobyc recke na grzywne bułatu i jeszcze raz się nauczyć.
Crafting jest na starej bazie a tam nie jesteśmy w stanie nawet sprawdzić kto posiada jaką recepte, tzn jesteśmy ale trwa to bardzo długo więc naprawimy ten bug jak crafting przeniesiemy na nową baze. A zrobione to będzie zaraz po migracji itemów która obecnie trwa i skończy się mniej więcej w poniedziałek. Do tego przeniesienie craftingu na nową bazę będzie o wiele szybsze niz migracja itemów. Itemy to był w ogóle największy "boss" całej tej przeprowadzki na nową bazę.

Tak gdyby ktoś pytał po co nam ta nowa baza to tu jest właśnie przykład, sprawdzenie kto ma jakie recki na starej bazie trwałoby około tygodnia, na nowej około 2 sekundy.
Reply
13-03-2017, 00:19,
Teraz wbić lvl craftu broni to hardcore bo trzeba się troche nakopać quartz carafe i tym podobnego materiału do wytworzenia jednej Stryborg Long Axe potrzebujemy 120 quartz carafe lub 600 Calacite Crystal + około 450 węgla i inny mniej znaczący materiał (oczywiście można znaleźć tanszą opcje ale przykładowo siekiery) a do wytworzenia Light Black Guard's Long Axe z wyższej półki trzeba 20 quartz carafe i około 600 węgla + mniej znaczący materiał, więc ogólnie rzecz biorąc jak wcześniej opłacało sie wytwarzać te słabsze bronie tak teraz jest na odwrót i nie mówie, że to źle lecz troszke duża rozbierzność jeśli chodzi o to ile materiału potrzeba moim zdaniem

Rafik co do tego, że gold nie jest i nie był potrzebny to nie prawda bo ja męczyłem sie żeby zarobić na eventach te 2-3 golda i kupić sobie skrzynki dostępne w Audun od szmuglera z których jak dla mnie wypadają ciekawe itemy (mówie o tych z pancerzem), a teraz z tego co zauważyłem dodatkowo drop moment został zmniejszony i żeby nabyć kilka tych skrzynek to trzeba się troche nabiegać
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.