Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!


Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!


Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kabart władzy
05-05-2018, 14:19,
#1
Kabart władzy
Sławomir Mentzen

W grach komputerowych pojawiają się od jakiegoś czasu tzw. loot boxy. Są to różnego rodzaju losowe nagrody które można wygrać lub kupić w trakcie gry. W zależności od szczęścia w loot boxie może być bardzo dobra broń lub ulepszenie albo coś prawie bezwartościowego.

Czemu ja o tym w ogóle piszę? Ponieważ tą niezwykle ważną sprawą zajmują się w Polsce aż dwa ministerstwa. Kierowane żelazną ręką Jadwigi Emilewicz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozważa uregulowanie loot boxów. Przesłanek za tym jest wiele. Po pierwsze loot boxy nie są sprawiedliwe społecznie. Ktoś kto ma więcej pieniędzy będzie miał dostęp do lepszych przedmiotów, dzięki czemu osiągnie w grze przewagę. Kłóci się to w jaskrawy sposób z filozofią Marksa, którego 200 urodziny w całej Europie właśnie obchodzimy. Po drugie tego rodzaju mikropłatności zmniejszają satysfakcję z gry. Ministerstwo słusznie wierząc, że rynek nie jest w stanie odrzucić irytujących gier, zamierza samo dbać o poziom zadowolenia graczy. Wiadomo bowiem powszechnie, że miłośnik gier komputerowych sam nie jest w stanie wybrać sobie sprawiającej mu przyjemność gry. Interwencja urzędnika jest tu niezbędna.

Ale sprawą żywotnie zainteresowane jest też Ministerstwo Finansów. Otóż skoro w zamian za opłatę otrzymujemy loot boxa który zawiera losową nagrodę, to mamy tu do czynienia z hazardem. I to niezwykle groźnym hazardem, bo świadczonym za pomocą Internetu. Samo uczestnictwo w tego typu grze jest według polskiego prawa przestępstwem i grozi wysoką grzywną. Nie może być tak, że zagraniczne korporacje będą osiągały zysk, poprzez organizowanie w polskiej części Internetu deprawujących gier hazardowych.

Kończąc, muszę jeszcze wypełnić obywatelski obowiązek i donieść Ministerstwu Finansów, że zagraniczna, a dokładnie włoska, firma Ferrero również organizuje nielegalne gry hazardowe na terytorium Polski, polegające na przyznaniu losowej nagrody w zamian za stałą opłatę. Ten nielegalny proceder nazywa się Kinder Niespodzianką. Ustawowe uregulowanie tej palącej kwestii wydaje się być koniecznością.
Reply
31-12-2018, 12:59,
#2
RE: Kabart władzy
very nice sharing amazing i really appreciated your post
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)


Enhanced By CloudFlare.