Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzecia nacja i co dalej?
22-05-2018, 22:07,
RE: Trzecia nacja i co dalej?
Po co ta dyskusja skoro twórcy się jeszcze nie wypowiedzieli?
Reply
24-05-2018, 00:26,
Sami mówili że ma być tak oparta gra na pve z pvp, ciekawe co takiego można robić poza turniejem, stanem wojny, gdy nic się nie dzieje. Zawsze to sposób na zdobywanie recek unikatowych na przyszłość i ciekawy kontent gry. Nie mówię że nie trzeba też więcej atrakcji pvp bo trzeba Wink Chociażby wojenki gildyjne lub mniejsze turnieje, na innym sposobie i zasadach, w miarę możliwości i tak jak mówiłem, na przyszłość Tongue
Reply
24-05-2018, 20:21, (This post was last modified: 24-05-2018, 20:22 by Naluja.)
Quote:przecież pve ma być tłem pomagającym wbić lvl i przygotować ekwipunek na pvp więc po co robić wyzwania pve? żeby spowodować jeszcze większy odpływ graczy z pvp już i tak mały z racji grania midów bardziej na aq i estovii niż na serwerze który od kiedy gra powstała jest do pvp na europie?

Popieram 100%Smile

Quote:Abstrakcja jest ograniczenie gry do 1 serwera czy nacji. (...)

Przeczytałem, przemyślałem to raz jeszcze. Jednak nie, mylisz się.
Ograniczenie to spowodowałoby że gracze siedzieli, by na jednym serverze. Wypracowane postacie mobilizowałyby do działania, a nie do przelogowania. Oczywiście mogłoby powstać przeludnienie po stronie jednej z nacji, jednakże na tę chwilę sporo Azebów jest typem graczy którzy chcą się nonstop tłuc i z racji właśnie na przeludnienia po stronie Midlandu/Szmirów założyli postacie tam. Prowodyrem tego wszystkiego były devki. Jak dziś pamiętam, że za freeko chętnych przerzucą do koziej nacji.

Nadal się upieram, że ta zmiany(ograniczenie) są KONIECZNE Smile

Pozdro!

Ab alio exspectes, alteri quod feceris!
Reply
25-05-2018, 14:22,
(22-05-2018, 12:28)Scypiorek Wrote: przecież pve ma być tłem pomagającym wbić lvl i przygotować ekwipunek na pvp więc po co robić wyzwania pve? żeby spowodować jeszcze większy odpływ graczy z pvp już i tak mały z racji grania midów bardziej na aq i estovii niż na serwerze który od kiedy gra powstała jest  do pvp na europie?

Jeśli ktoś grał w Lineage 2, to przykładem takiego bosa był Baium, który oczywiście był wyzwaniem pve ale tak jak i pozostałe bosy w L2 był również wyzwalaczem dla całego serwera do walki pvp. W tej roli widzę wyzwanie pve, a więc nie tylko jako cel sam w sobie z racji wartościowego dropu którego crafcić się nie da, ale ponieważ warto jest zabić takiego bossa, to również warto o niego walczyć z innymi, żeby to oni go nie zabili. O zamki walczy tylko część graczy, zwykle max lvl i gear. Na takiego bossa może iść każdy, bo każdy na nim się przyda i może coś zyskać, a to może wygenerować więcej pvp i to jest celem, żeby krafterzy też na pvp chodzili.

Wczoraj na Estovii na turnieju 30+/30+/20 nikt nie broni ci dołączyć.  Smile  Ja na AQ nie chodzę bo ping jest za duży, zresztą na Wolfie 2x większy niż na Estovii więc też unikam. Myślę że to kwestia przynajmniej u midów spowodowana napływem graczy z Polski, a my ping mamy lepszy na Estovii podobnie jak reszta ludzi ze wschodu, czy teraz ktoś kto np. natywnie gra na Dukli powinien mieć do nas o to pretensje?

Naluja myślę, że dyskusja w tej materii jest hipotetyczna bo gra dziś kosztuje z gog 5-6zl? A docelowo ma być f2p tym samym takie ograniczenie nie ma sensu, bo ktoś zalozy drugie konto i bedzie skakał i tak. Lvl nie jest problemem, gear również więc w tej sytuacji lepiej jest przyzwolić, kontrolować czy nawet na tym zarabiać niż tępić bez owocnie.
Nie zależnie od tego ludzie wybiorą grę tam gdzie będzie im łatwiej, Mid AQ i estovia, kebzy wolfa, ismiry dukle i będą grać tam sami, a skutek będzie taki że turniej nie będzie się odbywał bo będzie np. 30/0/0. Zaś mapa będzie jednego koloru, bo nawet się nie przelogują, żeby sami sobie po przejmiwać.
Osobiście skasowałbym podział na nacje, zastępując to możliwością wypowiadania wojny innym gildiom i swobodą zabijania graczy po za safe zone, wówczas gracze sami z balansują grę wypowiadając wojny i szukając sojuszy, inaczej będą ciągnąć do nacji silniejszej. Nację sprowadziłbym tylko do miejsca gdzie zaczynasz czy dla kogo nabijasz reputację dla recek itp. Sztywny podział na nacje niesie ze sobą tylko problemy i ograniczenia, które w wolnym świecie gracze sami łatwo niwelują, tu zaś prowadzą do rozpadu gry i degradacji pvp.
Reply
25-05-2018, 18:39, (This post was last modified: 25-05-2018, 18:45 by Naluja.)
*f2p+mikropłatności nie wpływające na rozgrywkę, takie było zapewnienie devków od początku, to prawda, ale f2p tyczył się JEDYNIE wyspy Stoneholm - czyli mapy startowej. Póżniej cała akcja miała się dziać już na osobnym kontynencie, więc nie wiem jak to teraz widzą, czy może były zmiany w scenariuszu, ale jakoś się nie zanosi by dalej w to brnęli.

*życie społeczne w GV toczy się już naprawdę długo, zauważ że są gracze którzy z oporem myślą o zmianie nacji... ale skoro masz wątpliwości, kolny pomysł do doklejenia do tego to: zupełnie inny bonus dla każdej z nacji.
Załóżmy (!!!) -
Midland - bonus od rozbudowy, np możliwość budowy o 2-3 poziomy lepszych fortyfikacji niż pozostałe nacje.
Ismir - bonus do szybszego pływania, o ile wprowadzą okręty.
Azeb - ujeżdżanie kozy
Czy cokolwiek innego, by rozważyć już na samym początku wybór nacji.

Jak jest w innych grach i jak to działa? Porównaj sobie. Jest masa rozwiązań, upieram się nad jednym serverem bo tak jak opisujesz to mimo że nie ma ograniczenia, to niektóre servery są zapchane jedną nacją. Więc mimo argumentów i przyszłość i teraźniejszość opisujesz w jednym czasie Smile

...jeśli chodzi o turnieje... jeśłi byłby balans między-nacjowy, to więcej by się działo na samej mapie, jak kiedyś - nie chodziliśmy na nie tylko po to by stać i bronić zamku, czy tudzież odbijać te które nie należały do nas.

To jest oczywiście moje zdanie i tylko czekam, aż ktoś zburzy moje wizje, także oczywiście zero hejtu tutaj Smile

Pozdro!

Ab alio exspectes, alteri quod feceris!
Reply
29-05-2018, 12:37,
Zew Krwi masz przecież już wulkan ciekawy event pve gdzie można zdobyć masę boostów do staminy, krwii bestii+ matsy, cp i bóg wie co jeszcze i co? jak robiłem ostatno wulkan z moją nacją w środku dnia kiedy serwer był crowded na nim spotkaliśmy 1 low lvla bodajże mida... od 5wulkanów które robiłem na Wolf nie spotkałem tam ani jednego weterana... wątpie aby np jakiś super giant do którego trzeba gdzieś biec bardziej motywował graczy do eventów pve gdzie można spotkać przeciwnika
Reply
29-05-2018, 12:40,
a co do pvp Efebu jak zaczynałem przeciwników na mapie można było spotkać bez problemowo, ile razu jako jihadziści broniliśmy naszego ostatniego miasta przed parokrotnie silniejszym przeciwnikiem kiedy nikt nawet nie wiedział co to no loot zone. zbierało się w grupę biegło na jakiś zamek i miało się pewnośc że spotka się tam przeciwnika a teraz wszyscy walczą tylko gdzie nie można lootować albo robią pve. brak kontentu pvp wynika z podejścia graczy a dokładnie strachu przed stratą 2-4itemów?(kiedy ma pewnie około 600 takich w depo i na postaci magazynie)
Reply
30-05-2018, 17:45,
Ale ty gadasz głupoty. Kto ma wejść na wolfie na wulkan jak ktoś odpali to wiadomo ze jest to duza grupa i nikt nie jest na to gotowy. Zresztą na wolfie nie ma żadnej dużej grupy(przynajmniej od midów), a od ismirów nie wiem, ale wchodzac na wolfa widać ze głownie tylko wy tam gracie, sami niektorzy od was pisali ze nic tam sie nie dzieje. Na estovi nie raz walczymy ze stormurami na mapie i nikt nie boi sie straty itemków, informacje wyssane z palca. A co do pve nie ma nic w tym złego, jak czasami sa nudy to zamiast siedziec i sie nudzić można cos zdobyć.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.