Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Poll: Jaki system wolicie?
System z utratą świadomości.
System klasyczny.
Inny, opisany na forum.
[Show Results]

Note: This is a public poll, other users will be able to see what you voted for.
Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 4.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć czy utrata przytomności?
11-07-2013, 18:32, (This post was last modified: 11-07-2013, 18:36 by Hasioorr.)
RE: Śmierć czy utrata przytomności?
(11-07-2013, 16:49)Cziort Wrote: Ach doprawdy hasior? Powiedz mi jedno co ma wspólnego to ze nie masz czasu na grę z przypadkowym niezranieniem kogoś? Czy go będziesz mógł zranić czy nie wychodzi na jedno, będzie Ci on w grze przeszkadzał. Dodatkowo jeśli zostanie zachowana poprawna kolizja to tym bardziej utrudni Ci grę. Będzie blokował swoją osobą ciosy a Ty nic mu nie zrobisz.
Na prawe wspaniały argument.

Jak na razie to nie widzę żadnego sensownego kontrargumentu na moje stwierdzenie. Przypadkowe ranienie wymusi na graczach większa koncentracji i myślenie na tym co się robi w czasie gry.
Jak na razie to słabo wygląda wasza tak bo tak - zero uzasadnieniaTongue

A zapomniałbym, a widzisz dla gameplay'u ma to istotne znaczenie bo powoduje że granie w party zaczyna być prawdziwą kooperacją ludzi.

Ma takie znaczenie, że nie chce mi się czekać godzinę albo i dłużej, aż się kolesiowi znudzi wbieganie mi pod miecz. Nie mam na to czasu. Realizm, realizmem, ale gra musi też sprawiać radość.
Przynajmniej nie zostanę bandytą za to, że wbiegł mi pod rękę.
W czasie walki raczej ciężko kontrolować ruchy wszystkich graczy, którzy są w pobliżu tym bardziej, że trzeba się skupić na przeciwniku.
Cytat, który podałeś, jeszcze dobitniej ukazuję wadę tego pomysłu.
Czemu ?
Bo nie można się bronić, albo stracę złoto, albo reputację, super, fakt, że koleś mnie zaatakuje, oznacza że coś stracę, nie ważne, że to jego inicjatywa.
Poza tym, ten system w niczym, nikomu, by nie przeszkadzał. Nie zabiera żadnych możliwości, poza nadużyciem luk.
Reply
11-07-2013, 18:39,
(11-07-2013, 18:10)Dorogon Wrote:
Quote:Jak widać w GV Twoje trolle tez nie będą miały miejsca. Bo poco koleś ma dostać pierwszego hita jak i tak będzie miał naliczone PK? To nie uderzenie czy atakowanie nabija PK ale ogłuszenie, zabicie. Więc po co marnować sobie hp jak i tak zostanę ukarany?
Wiem że was boli to że mój argument opiera się na prostym stwierdzeniu czyli chęci zabezpieczenia przed konsekwencjami nie myślenia.

Właśnie i to by była kolejna głupota, gdyby tak było. Wyobraź sobie, że podchodzi do ciebie ktoś i zaczyna cię atakować, a ty nie możesz się bronić, bo jeżeli go chociażby ogłuszysz, to otrzymasz status bandyty, a jeżeli będzie cię ciągle atakował i w końcu go zabijesz by bardziej go zabolało, to już w ogóle dostaniesz PK - to by było bez sensu. Powinno być coś takiego jak pierwsze uderzenie, bo inaczej uniemożliwiałoby to obronę.

Dorogon życie. Jeśli kogoś zmasakrujesz w samoobronie to samoobrona jest cynikiem łagodzącym a nie usprawiedliwiającym, karę tez dostaniesz tyle że łagodniejszą, jeśli odpowiesz na zaczepki, brutalną siła zostaniesz ukarany jakbyś sam kolesia zaatakował. Dlatego rozwiązanie teamu idealnie tutaj odwzorowuje aspekt moralno-prawny, a oto naprawdę trudno w grach. Dałeś się sprowokować podjąłeś walkę, zamiast uciec ponieś konsekwencje.
[Image: 5my82h.jpg][Image: qqerg1.jpg]
Reply
11-07-2013, 18:54,
(11-07-2013, 18:39)Cziort Wrote: Dałeś się sprowokować podjąłeś walkę, zamiast uciec ponieś konsekwencje.

Będziesz się cofał za każdym razem jak wbiegnę tobie pod miecz ? Do zobaczenia na serwerze Wink
Reply
11-07-2013, 18:57, (This post was last modified: 11-07-2013, 18:59 by Cziort.)
(11-07-2013, 18:32)Hasioorr Wrote:
(11-07-2013, 16:49)Cziort Wrote: Ach doprawdy hasior? Powiedz mi jedno co ma wspólnego to ze nie masz czasu na grę z przypadkowym niezranieniem kogoś? Czy go będziesz mógł zranić czy nie wychodzi na jedno, będzie Ci on w grze przeszkadzał. Dodatkowo jeśli zostanie zachowana poprawna kolizja to tym bardziej utrudni Ci grę. Będzie blokował swoją osobą ciosy a Ty nic mu nie zrobisz.
Na prawe wspaniały argument.

Jak na razie to nie widzę żadnego sensownego kontrargumentu na moje stwierdzenie. Przypadkowe ranienie wymusi na graczach większa koncentracji i myślenie na tym co się robi w czasie gry.
Jak na razie to słabo wygląda wasza tak bo tak - zero uzasadnieniaTongue

A zapomniałbym, a widzisz dla gameplay'u ma to istotne znaczenie bo powoduje że granie w party zaczyna być prawdziwą kooperacją ludzi.

Ma takie znaczenie, że nie chce mi się czekać godzinę albo i dłużej, aż się kolesiowi znudzi wbieganie mi pod miecz. Nie mam na to czasu. Realizm, realizmem, ale gra musi też sprawiać radość.
Przynajmniej nie zostanę bandytą za to, że wbiegł mi pod rękę.
W czasie walki raczej ciężko kontrolować ruchy wszystkich graczy, którzy są w pobliżu tym bardziej, że trzeba się skupić na przeciwniku.
Cytat, który podałeś, jeszcze dobitniej ukazuję wadę tego pomysłu.
Czemu ?
Bo nie można się bronić, albo stracę złoto, albo reputację, super, fakt, że koleś mnie zaatakuje, oznacza że coś stracę, nie ważne, że to jego inicjatywa.
Poza tym, ten system w niczym, nikomu, by nie przeszkadzał. Nie zabiera żadnych możliwości, poza nadużyciem luk.
Hasior Tobie Trzeba wszystko pisać po sto razy. Jeśli będzie kolizja a nie będziesz zadawał obrażeń to tym bardziej zmarnujesz swój czas bo będziesz bił kolesia nie moby. Jemu nic nie zrobisz, i tak sobie nie pograsz. Jak kolesia ubijesz masz święty spokój a PK patrz powyżej w części do dorogona.
Tu nie chodzi o to czy przeszkadza, questracker, automatyczne wytwarzanie 1000 mieczy tez nie przeszkadza i co z tego? A są objawem tego samego o czym mówię. Brak ochrony wymaga większego skupienia na grze i pomyślunku prawie w każdym aspekcie walki. Od decyzji czy większa korzyść mam uciekając czy zabijać kolesia, od tego czy chce grac aniołkiem czy diabełkiem a może po prostu człowiekiem. Ten argument macie podważyć. Nawet w aspekcie zawierania przyjaźni, nie musicie sami zabijać kolesia znajda się ludzie lubiący być bandytami, którzy wyświadczą wam przysługę za free lub opłatą zależnie od tego jak z nim żyjecie.
Dodatkowo hasior jeśli ktoś chce Ci uprzykrzyć życie i nie pozwolić expić to i tak Ci to zrobi. Czy będziesz miał zabezpieczenie czy nie.

(11-07-2013, 18:54)Hasioorr Wrote:
(11-07-2013, 18:39)Cziort Wrote: Dałeś się sprowokować podjąłeś walkę, zamiast uciec ponieś konsekwencje.

Będziesz się cofał za każdym razem jak wbiegnę tobie pod miecz ? Do zobaczenia na serwerze Wink

To będziesz z miasta cały czas na lokację biegał bo Cie będę ubijał nim mi pod miecz wbiegniesz.
Reply
11-07-2013, 19:02,
Cziort, no ja nie wiem, czy zostałbym ukarany za to, że ktoś chciał mnie zabić, a ja się broniłem i też go zabiłem. Ba, tu nawet nie będzie trzeba zabijać, bo za samo "ogłuszenie" także zostanę ukarany statusem bandyty.
Reply
11-07-2013, 19:15, (This post was last modified: 11-07-2013, 19:20 by Cziort.)
(11-07-2013, 19:02)Dorogon Wrote: Cziort, no ja nie wiem, czy zostałbym ukarany za to, że ktoś chciał mnie zabić, a ja się broniłem i też go zabiłem. Ba, tu nawet nie będzie trzeba zabijać, bo za samo "ogłuszenie" także zostanę ukarany statusem bandyty.

Za ogłuszenie nie masz mieć statusu bandyty. Dopiero wielokrotne. Dorogon ale jak udowodnisz w sądzie że ta osoba chciała Cie zabić a nie dać Ci tylko po pysku. Znasz coś takiego jak nadużycie w samoobronie?
Dobra ale tutaj wnikamy naprawdę na ocenę moralną dokonywaną przez człowieka więc ustępuje pkt dla Ciebie.
Ale można w tym wypadku przerobić system naliczania PK przy ogłuszeniu. Są one nadawane tylko jeśli ograbisz zwłoki pokonanego. Masz możliwość teraz możliwość obrony.
Kwestie złośliwego ustawicznego ogłaszania jest banalne zgłoszenie do GM czyli jak w życiu do sądu. Nie chcesz donosić, sam sobie nie radzisz, nie masz kolegów to cierp.
Reply
11-07-2013, 19:17,
Z tym bandytyzmem nie przesadzajcie bo to nie działało by po pierwszym ogłuszeniu. Chodzi o zabezpieczenie przez ludźmi, którzy wiedząc, że za ogłuszenie jest niewielka kara będą napadali kogo popadnie. Jeśli jakiś koleś zacznie wam zawadzać to go ogłuszycie. Jak wstanie i dalej będzie trollował to go ogłuszycie ponownie bo będzie miał mało hp. Myślę, że po 10-20 razie mu się znudzi i jedynym wyjściem będzie wycofanie się lub zrespienie w najbliższym punkcie celem wyleczenie.
Mógłbym zgodzić się, że macie rację, ale wtedy nikt z nas by jej nie miał.
Reply
11-07-2013, 19:20,
(11-07-2013, 19:17)Neotix Wrote: Z tym bandytyzmem nie przesadzajcie bo to nie działało by po pierwszym ogłuszeniu. Chodzi o zabezpieczenie przez ludźmi, którzy wiedząc, że za ogłuszenie jest niewielka kara będą napadali kogo popadnie. Jeśli jakiś koleś zacznie wam zawadzać to go ogłuszycie. Jak wstanie i dalej będzie trollował to go ogłuszycie ponownie bo będzie miał mało hp. Myślę, że po 10-20 razie mu się znudzi i jedynym wyjściem będzie wycofanie się lub zrespienie w najbliższym punkcie celem wyleczenie.

Neotix a jeśli kogoś ogłoszę a pożrą go moby to kto jest wtedy winny?
Reply
11-07-2013, 19:29,
Jak pisałem, moby nie interesowałyby się ogłuszonymi. Oczywiście byłyby wyjątki, ale to raczej tyczy się bossów lub ewidentnie wrednych mobów, na które raczej nie będzie się szło w pojedynkę.
Mógłbym zgodzić się, że macie rację, ale wtedy nikt z nas by jej nie miał.
Reply
11-07-2013, 19:32,
(11-07-2013, 19:29)Neotix Wrote: Jak pisałem, moby nie interesowałyby się ogłuszonymi. Oczywiście byłyby wyjątki, ale to raczej tyczy się bossów lub ewidentnie wrednych mobów, na które raczej nie będzie się szło w pojedynkę.

A wypadku tych agresywnych. Bo jakbym chciał np. polować na ludzi, zabierać ich niby na fram, grind, a następnie ogłuszał i dawał na pożarcie mobom?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.