Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizyka, nie magia!
02-04-2015, 23:59, (This post was last modified: 03-04-2015, 00:06 by Warrpirek.)
RE: Fizyka, nie magia!
Co do językow to jest to w pewnym sensie dobry pomysł. Na priv serwerze Wowa(sunwell) kiedys normalnie Horda mogła rozmawiac z Alliance(przeciwne frakcje) jednak ta mozliwosc była uzywana tylko do wzajemnego wyzywania się lub grozenia ze przeloguje sie na mojego łoriora i ci zyc nie dam itp. wiec usunięto te mozliwosć i nikt nie płacze. Fajnie jakby dało sie tez nauczyć jakos języka tak dla dyplomatów czy handlarzy tylko aby to nie było łatwe i z czasem nieuzywania zanikało.

Co do magii, jak zrobić aby gracz zastanawiał się czy ona w ogole istnieje? mogłaby być dostępna jedynie po znalezieniu kilku run(a drop tych run byłby 0.0000001% i to z rare mobow) z ktorej by się składało jakiś item, na złozenie tego itema tez aby nie było za duzo procent szans np 5% i ten item startowałby questa. Przy nieudanej probie wykonania questa item by znikną razem z questem i od nowa zbieranie. Po wykonaniu questa dopiero dostalibyśmy pasek many, statystyke i dopiero moglibysmy się uczyć magii. Dodatkowo jakby ktos posiadał magię to uzywanie czarów w okolicy guardów mogło by ich wystraszyć przez co by rzucali sie na naszego magika z okrzykami "giń piekielny pomiocie" wiecnie mozna byłoby uzywać magii w miescie.

Jak miałaby wyglądać magia? pierwsze czary mogłyby być czarami uspokojenia npc ktore nas atakują(przestały by atakować), wiadomo z sukcesem tego czaru byłoby roznie, zaleznie od poziomu. Następne to czary typu widzenie przez sciany, pokazanie przeciwników(i jezeli tego nie bedzie w grze to i sojuszników) na mapie(te kropeczki jak przy grupie), wysłanie swojego wzroku w jakis obszar(my stoimy np w miescie a nasza kamera jest gdzies w lesie) a zasięg wszystkiego zalezny od mocy magii, rytuały manipulowania pogodą(tu nawet mocny mag niech ma małą szanse na powodzenie inaczej magowie beda sie bawić pogodą) a w końcowej fazie takie czary jak zmuszenie npc do zaatakowania kogos(o ile uda się go zdominowac) rzucenie osłabienia na gracza(zwolnienie regerenacji staminy) uspienie gracza(czar by się rzucało np 10 sekund i przez ten czas usypiany gracz wydziałby ze coś się dzieje np poprzez debuff i wystarczy ze sie poruszy aby przerwać czar) manipulacja graczem taka halucynacja (gracz widzi sojuszników jako przeciwników lub nawet moby np wilki) lub gracz(i tylko ten na kim jest czar) widzi maga jako silnego potwora na duzym lvlu, widzi równiez oszukany dmg w combat logu(pisze ze obrywa 150dmg a dostaje tylko 50dmg) lub widzi podwojnie, potrojnie czy wiecej naszego maga. Wszystko by było ograniczone maną która ładowałaby się bardzo wolno.

Nie ma tu wielu bonusów do walki, magowie walczyliby normalnie mieczem i równiez rozwijali statystyki walki(albo aby w ogole magia miała swoj oddzielny lvl do wbijania). Te ostatnie czary były mozliwe jedynie przy mistrzostwie magii, trudność w ogole znalezienia run do złozenia questitema, jak i samo zrobienie oraz quest oraz w ogole wiedza do czego nam ta runa i jak to zrobić spowodowałby ze mało kto by w ogole posiadał magie, W dodatku niech ten quest bedzie na jakiegoś silnego bossa to jedyna szansa na posiadanie magii to posiadanie bardzo silnej grupy czy bycie szefem guildi(co macie w załozeniach z tego co widziałem)

W ten sposob trudno w ogole wiedzieć o istnieniu magii, a nawet gdyby to mało kto ją zobaczy a jak juz to rzadko więc nie bedzie czymś normalnym w swiecie gry wiec nie bedzie dyskusji czy fizyka czy magia bo to bedzie czysta magia.

ps. to jest tylko mój chory pomysł wiele rzeczy mogło by wyglądać inaczej;p
Reply
03-04-2015, 01:02,
Według mnie mag to Pojęcie osoby znającej sie na naturze Wykorzystywaniu jej aspektów.
Naprzykład alechemia to rzeczywiscie magia. Nekromancja to też jest nauka i dziedzina teraz możecie się śmiać ale sa ludzie którzy potrafią stworzyć nieumarłego co prawda jest to zwykły trik ale jednak możliwy.
Nauki statnistyczne okulstyczne mówią o wracaniu do życia. Często wytłumaczalnym aspektem był narkotyk.
Gloria Victis jak wiemy ma bogów sprowadzenie magi do religi i nauk które panują w tym świecie. I odróznijmy przedewszystkim fantastyke od magi, Fantastyka to stworzenia nie istniejące świat nie istniejący w rzeczywistosci nie mogący istnieć.
Moim zdaniem W Glori Victis świat powinien wyglądać na realny wytłumaczalny ale powinien być też świat odzwierciedlający legendy i plotki które są w naszym świecie czyli naprzykład opowiesci o smokach opowiesci o jakiś stworzeniach z lasu groznych topielców duchów i tym podobne. Ten świat Normalnie nie byłby dla nas widoczny tłumacząc żeby ten świat był dla nas widoczny powinnismy mieszac w to tak zwaną "magie rytuały Tajemne jak i alchemie czyli narkotyki" Dzięki temu będziemy mieli styczność ze światem fantastycznym będziemy mogli wpływać na świat realny przyczym to powinno być bardzo rzadkie zjawisko w grze powinno wywoływać takie samo uczucie gdybym ja zobaczył idąc do pracy lub jadąc hohlika albo jakiegoś elfa czy Trupa który chodzi i rzeczywiscie byłby to trup Mówiący dziwne rzeczy nie wiedzący co robi bo wrócił ze świata martwych do żywych ale częsc jego została tam pamięta rzeczy ale nie potrafi ogarnąc sytuacji w której sie znajduję.
Magia Tajemna świat nie realny w glori Victis powinien być czymś owianym tajemnicą nie powinno to być znane na kazdej drodze lesie czy tym podobne.
Powinny być questy które mają wątek main i w których wspomina sie nam o czymś co może przykuć naszą uwage lub nie przykładowy quest i istnienie świata nie realnego (fantastycznego):
Spotykamy ślepca który bełkocze światło nie wyobrażalne światło. Po czym Zagłebiając sie w wątek mówi nam że kiedyś odwiedził skarb które to bogactwo oślepiło go (nic magicznego miał na mysli że był poprostu zabardzo chciwy)
mówił że kiedy był w posiadaniu tego skarbu mógł robić co chciał a jego dusza była w ciąż pusta nie nasycona ludzie szanowali go ale nienawidzili za to jaki jest.
Kiedy ta osoba opowiada ci o tym Skarbie znajdziesz go zobaczysz że to zwykły Kamień który świeci w ciemności...
Jednak na nim wyryte sa runy człowiek opowiadający ci historie nie powiedizał ci wcale jak stał sie ślepy naprawde...
Ten Kamień otwierałby ci w pewnych niewyjasnionych warunkach przejście do świata naprzykład zmarłych w którym przeniesienie czegokolwiek wzięcie czegokolwiek z tamtego miejsca do naszego miało by bardzo poważne konsekwencje, (oślepienie i to poważne leczone może być tylko przez mistrza alchemi) po takim oślepieniu gubimy Kamyk oczywiscie taki kmień też nie łatwo znaleść trzeba było by zrozumieć jak i gdzie mógł zgubić go poprzedni właściciel.
tak wyobrażam sobie Pojęcie magi i fantastyki w Glori Victis nie ma ona nam wyskakiwać przy kazdym drzewku fireballe trupy i tym podobne Ma to być tajemne zagadkowe wytłumaczalne w jakikolwiek sposób nawet nie wyobrażalnie.
Mówiąc nagrywając takie aspekty gry. stworzyło by to coś nowego w grze typu MMO gracze tworzyli by własne teorie czy rzeczywiscie w świecie glori Vcitis występują stworzenia fantastyczne a może jednak nie co to jest za świat w którym byłem moze to był jakiś sen takie sytuacje powodują że gracz nie chodzi tylko i nie wali levela ale Intertesuje go kazdy dialog kazda historia może pytać npc I nie tylko bo graczy też czy widzieli taki Kamień. Spędzamy w grze czas Interakcyjnie chcąc dowiedziec sie i poznać odpowiedzi na dręczące nas pytanie Co to za kamień dlaczego wywołał u nas ślepote Gdzie ja wtedy byłem przeciez w grze nie ma nieumarłych...
Nigdy nie widizałem takich stworzeń nikt nigdy o nich nic nie mówił... W ten sposób
gra MMO nabiera nie masywnego przekazu a indywidualnego którego czesto brakuje bo kazdy posiada to samo tą samą wiedze o grze i nic ciekawego po za nią.
Reply
03-04-2015, 01:19,
To nie byłaby magia a po prostu fantastyka i to własnie te low fantasy które to ma być.Ale stworzenie czegos takiego wymagało by to robienia instancji i chwilowy wątek single player tak jak np w SW:Old Republic. Gdyby nie instancja to nagle duzo osob by sie mogło znajdowac w takich miejscach.
Ewentualnie takie rzeczy sa w niektórych grach zrobione w postaci filmików, jednak to nie jest zbyt ciekawe
Reply
03-04-2015, 01:22,
Podaj mi w moim tekscie Big Grin chociaż raz słowo Instancja. takie coś miałoby możliwośc tylko 1% ludzi żęby sie tam dostać Naprzykład kamień reagowałby wtedy gdy zabijemy sie sami będąc w specjalnym miejscu przeznaczonym do tego i nigdy nie wiedzielibysmy gdzie to miesjce sie znajduje poprostu zobacyzlibysmy żę są takie runy takie same jak na kamyku ale kto na takie rzeczy patrzy Smile
Reply
03-04-2015, 01:39,
Nie masz napisane o instancji, pisze ci tylko znan mi sposoby na stworzenie czegos takiego. Jezeli by wczesniej stały tam owe modele, trupy itp i tylko byłyby zablokowane zamknietymi drzwiamy to gracze z czasem by to jako zuwazyli i nici naszego 1% aby sie tam dostać
Reply
17-08-2015, 14:30,
Witajcie, nowy jestem Big Grin

Bardzo podobają mi się te wczesne koncepcje świata GV - zwłaszcza pod kątem Magii. Jednakże by dać Wam twórcom możliwość przygarnięcia większej ilości fanów, a samym graczom swojego rodzaju wyzwanie w grze, zmodyfikowałbym w przyszłości postrzeganie magii.

Jestem absolutnie za tym, że Magia powinna być wisienką na torcie - nie powinno być żadnej klasy maga, nie powinno być praktycznie możliwości jej okiełznania..... na początku. Spójrzcie na to z drugiej strony - wyobraźcie sobie, że gracie już ze drugi rok - przywykliście, że w pewnych momentach zdarzają się niesłychane rzeczy, nazywasz je szczęściem, lub magią - jak kto woli. Aż tu nagle spotykasz innego gracza, powiedzmy gra już 5 lat - i skupił się na badaniu zjawisk magicznych, czytaniu książek (tak, robił to w grze przez lata) i chyba zasłużył, żeby mieć o magii pojęcie, móc w pewnych przypadkach nią władać i umieć podpalić obszar przed sobą. Nie chciałbym, żeby każdy gracz był księgą zaklęć na każdą okazję - naukę jednego zaklęcia powinno zająć miesiące, nawet najbardziej nerdowskim graczom - aż po wielu próbach, zadaniach, kombinacjach - powiedzie się. Umiesz przywołać śliski grunt pod przeciwnikiem, podczas walki mieczem, lub ten miecz podpalić. Naprawdę takie smaczki są bezcenne. W którymś epizodzie GV mogłaby powstać Gildia Magów (Oczywiście Gildie Wojowników, Złodziei już by dawno istniały), w której gracz mógłby być jakimś arcymagiem..... Ja marzę o takiej grze, a podejrzewam, że wiekszość graczy też - ale taka gra nie powstanie, jeśli nie zaryzykujecie, bo wszyscy się boją że w grze będzie chaos, skaczące króliki, w które zamienił Was jakiś noobek, mimo, że jesteście mistrzami miecza (myszki ;p), tu ówdzie pieruny, ogniste pociski, kamienie, czy tęczowe jednorożce...... NIE, kategorycznie NIE! Wy jako twórcy możecie jako jedyni zapanować nad magią - dodając co jakiś czas jedno zaklęcie, czy dwa, tworząc skomplikowaną drogę do nauczenia się jego i mając wszystko na wodzy - ale chciałbym - każdym kosztem (choćby i musem zapłacenia Wam 100$ i posiadania 5 lat stażu w tej grze) mieć możliwość w przyszłości zrzucenia jakiegoś meteoru, czy wywołaniem lawiny Smile I absolutnie się zgadzam, że gracz, który wyruszy sobie w podróż bez miecza, a jedynie ze swoim magicznym kijaszkiem i arsenałem dwóch zaklęć - naprawdę pożałuje, bo jedna celna strzała, czy średnio wytrenowany wojownik wpadnie na niego jak burza i pozbawi go życia...Nie przejmujcie się tym zanadto teraz, ale naprawdę, proszę uwzględnijcie to w swoim silniku, bo może nie teraz, ale za rok, dwa, trzy - chciałbym zagrać w grę, w której magia jest niezwykła, wymagająca, i zabójcza również dla rzucającego..... Ale jest !
Reply
17-08-2015, 15:43,
Ogolnie ciekawy pomysł z tym ze trzeba sie długo uczyć(pod warunkiem ze w ogolie wiemy o istnieniu magii a co dopiero mowić o tym zaklęciu) ale jednak zadnych meteorów czy lawin. Takim zakleciom jestem przeciwny.
Reply
17-08-2015, 15:45,
Pisałem już o tym w angielskiej części forum, ale napiszę i tutaj. Magia w świecie GV istnieje i jest to fakt czego dowodem są istoty "magiczne", a będą też zjawiska paranormalne oraz niezwykłe miejsca jak uroczyska czy "ziemie święte". Nie ma jednak magów ponieważ żaden człowiek w świecie GV nie potrafi magią władać. Wielu próbowała dowiedzieć się czym ona jest i nią zawładnąć, ale jak dotąd nikomu się nie udało lub o kimś takim nikt nie słyszał. Magia póki co jest siłą poza zasięgiem ludzkości. Owszem będą wzmianki, że komuś coś tam się udało przypadkiem, że przyzwał demona, który go opętał lub pożarł, że ktoś tam stał się wampirem czy wilkołakiem, ale nikt świadomie nie potrafi posługiwać się magią.

Magia dostępna dla graczy będzie wprowadzona w przyszłości i to raczej w tej dalszej. Nie będzie ona zbyt potężna i będzie pełnić rolę wspomagającą. Nie będzie też typowych magów bo nie będzie dla nich czarów ofensywnych. Osoby posługujące się magią będą raczej w stylu wiedźminów, którzy są wojownikami, ale też co jakiś czas potrafią rzucić, który im pomoże w walce.

Póki co pochodzenie magii jak i jej natura w świecie GV nie są znane ludzkości.
Mógłbym zgodzić się, że macie rację, ale wtedy nikt z nas by jej nie miał.
Reply
17-08-2015, 22:00,
byleby nie kazdy miał magie i nie była wymagana, wolałbym grać bez magii i nie być poszkodowany z tego powodu. Nawet w wiedzminie nie chce uzywac znaków, miedzy innymi dlatego mnie denerwuje 3cia czesc bo wymusza ich uzywanie np do zabicia północnicy
Reply
15-10-2015, 14:08,
Witam, jest to trochę wiekowy wątek więc rozumiem, że "Golden Shovel Award" się należy. Big Grin
Dodam swoje przemyślenia na temat proponowanego przez Twórców obrazu magii i tego co tu już zostało napisane.

Co do OP: magię można by nazwać Wiedzą/Sztuką Tajemną i problem rozwiązany.

Co do koncepcji Twórców magii jako czegoś niepoznanego dla ludzi, czegoś tajemniczego. Można to rozważać na dwóch płaszczyznach:

1) Lore - tu jak najbardziej będzie to działać, jeśli magia byłaby tylko (i wyłącznie) elementem lore to tak jak piszecie mogłaby być czymś niedoścignionym, nieodgadniętym, zasłyszanym. Ot jakiś komitek wspominałby, że komuś diablę się urodziło i tak dalej.
2) Mechanika dla Graczy - niestety nic z tego. Tutaj ten element kompletnie traci na mistycyźmie gdyż zaraz pojawiają się poradniki ile dana runka ma szansy an dropa, gdzie można dany rytuał przeprowadzić i tak dalej. To tylko kwestia czasu i magia przestaje być czymś odległym, zasłyszanym a staje się stertą rekordów w bazie danych. Smile

Tyle ode mnie. ^^
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.