Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szybkie pytania
15-11-2015, 17:09,
RE: szybkie pytania
nie, ostatni bedzie przed wydaniem oficjalnej wersji ale po tym wipe długo nie bedzie następnego. Wiec raczej następnego nie doczekasz ;p
Reply
16-11-2015, 09:15,
Wipe zniechęca do grania. Może chociaż pozwólcie na odzyskanie sprzętu, surowców po wipe?
Reply
16-11-2015, 15:08,
(16-11-2015, 09:15)Gusjon Wrote: Wipe zniechęca do grania. Może chociaż pozwólcie na odzyskanie sprzętu, surowców po wipe?

Wipe to normalna rzecz w okresie testowym gry. A reset wszystkich kont w chwili wydania gry to też normalność. Jest to też chyba przede wszystkim sprawiedliwe zachowanie wobec graczy, którzy dojdą do gry dopiero po jej wydaniu.
www.eliteszarywilk.com.pl
www.skrzydlolt.pl
Reply
16-11-2015, 15:14,
po pierwsze baza jest niekompatybilna wiec dlatego jest wipe. Jedyna szansa to ręcznie kazdemu oddac itemy. czyli zapisać co kto miał, czekać na stworzenie tej postaci i oddanie jej itemow. i tak dla każdego z 11tys graczy... troche roboty co? tak może z pol roku i będą mogli iść dalej z postępem gry. dlatego to nie ma sensu. po drugie większość graczy chce wipe bo zrobił się niezły śmietnik. sam powinieneś chcieć ponieważ wielu powbijalo sobie lvl i itemy na bugach których teraz nie ma więc oni maja wszystko za 2 dni grania a ty musisz się męczyć miesiąc aby ich dogonić. dzięki wipe nie będziesz musiał doganiac a z doświadczeniem jak się expi bez buga będziesz od nich dalej a nawet będziesz miał szansę należeć do elity gry. po trzecie o surowce jest banalnie latwo i szybko się je zbiera wiec to tym bardziej nie miałoby sensu. w grach tego typu nie liczy się item tylko wiedza skąd ten item wziąć i tego się ucz. tak samo nie liczy się lvl tylko skill jak potrafisz wykorzystać sile swojej postaci i jak ją rozwinac.
Reply
16-11-2015, 19:06,
Full wipe sprowadzi również sporo świeżej krwi, która się przyda.
Orientuje się ktoś odnośnie daty prowadzanie update'u?
Reply
18-11-2015, 00:50,
Po prostu wychodzą od razu jak są gotowe. Najczęściej wygląda to tak.
Praca nad patchem większym patchem. Między czasie co tydzien lub 2 dostajemy mniejsze update i fixy irytujacych błędów co można po drodze sprzątnąć. Co miesiąc koniec prac i duży patch na setwerze. Fixowanie krytycznych błędów i spowrotem powrot do robienia dużego patcha.
Reply
11-12-2016, 18:07,
Piszę tu, bo nie moge przejść captchy, żeby nowy wątek zalożyć.

Witam wszystkich. Gloria Victis od razu przykuła moje zainteresowanie. Pierwsze ze względów patriotycznych, po drugie przywołała wspomnienia z godzin przegranych w Mount&Blade. Być może popełniam błąd oczekując na obecnym etapie efektu dorównującego wcześniej wspomnianej produkcji ale nie chciałbym się rozczarować, kiedy już gra zostanie oddana w ostatecznej formie. Tym sposobem trafiam na forum. Najważniejszym czynnikiem jaki wciągnął mnie w MB był system walki. Nie chciałbym zostać skarcony przez wyjadaczy gamingowych ale zaryzykuję stwierdzenie, że system walki był bardzo precyzyjny. Mieliśmy bardzo dużą kontrolę nad każdym ruchem podczas walki, mniej więcej można było zaplanować, w którą partie ciała chcemy trafić. Gloria Victis na chwilę obecną pozostawia bardzo wiele do życzenia w tej kwestii i stąd moje pytanie, czy precyzja uderzeń zostanie udoskonalona w przyszłości? Wyczytalem, że prowadzone są prace nad nowymi animacjami itd. wszystko fajnie ale osobiście uważam, że zastosowany system opierający się na umiejętnościach graczy(który powinien być mocnym punktem na scenie mmo) w obliczu braku precyzji tak na prawde nie ma sensu. Walka, blokowanie, uniki na chwile obecną są loteria ... Niemal nie da się blokować tak jakbyśmy tego oczekiwali, bo tak na prawdę nie wiadomo, gdzie faktycznie rywal wymierza swój cios. Strzelanie z luku w nogi/głowę omijając tarcze przeciwnika - szczerze, chyba jeszcze mi się nie udało - pytanie, czy to w ogóle możliwe... Częste sytuacje, gdzie odsuwam się od rywala, by nie dosięgnął mnie atakiem ale to na nic ... bo nie wiedząc jak, dostaję obrażenia - wątpię, żeby były to lagi.
Zasięg broni ? czy istnieje coś takiego? Czy długim mieczem mamy szanse operować w dalszej odległości od rywala? No i system PVP też na tym cierpi, w obecnej sytuacji to jest loteria.
Dopuszczam do siebie jeszcze myśl, że wszystkie problemy to kwestia synchronizacji.

PYTANIE BRZMI:
Czy system walki stanie się bardziej precyzyjny?
Reply
13-12-2016, 00:01,
Witaj!

Zdecydowanie tak. Pamiętaj, że póki co skupiamy się na rozwijaniu rozgrywki i niemalże całkowitym przepisaniem gry na nowe, lepsze systemy i języki, by technologicznie odświeżyć całość przed oficjalnym wydaniem. Sukces przy wyjściu wersji wczesnego dostępu na Steam dał nam mnóstwo możliwości i środków - szykujemy nowe, wyśmienite animacje, przebudowujemy wizualnie świat gry, rozbudowujemy zamki i wprowadzamy nowe rodzaje rozrywki, questy, wydarzenia.

W obecnej chwili jest normalnym, że podczas dodawania nowych implementacji synchronizacja nieco siada, ze względu na niepełną optymalizację. Nie wykluczamy też drobnych błędów - w końcu nawet najlepszym się one zdarzają. Jednak z tego miejsca mogę z czystym sercem napisać w imieniu zespołu, że dołożymy wszelakich starań, by w finalnej wersji gry walki pomiędzy graczami były jak najbardziej precyzyjne i satysfakcjonujące. W końcu Gloria Victis to opowieść o konflikcie zbrojnym. O walce o dominację i chwałę. PvP jest i będzie kwintesencją naszej gry, także podczas wersji alpha, w której jeszcze przez względnie niedługi czas będziemy - choć można odczuć zgrzyty i niedociągnięcia - damy z siebie wszystko, by to doszlifować dla jak największej wydajności i precyzji.

Reply
18-12-2016, 01:37, (This post was last modified: 18-12-2016, 01:38 by Warrpirek.)
System walki to coś co każdy z nas wie że u nas leży i kwiczy, jeszcze gorzej jest z synchronizacja. Mamy nadzieje wymienić go, pierwszy plan był wymienić go przed świętami by zrobić wszystkim prezent, ale nie wyrobimy się. Śmiejemy się ze w kilka miesięcy musimy wymienić pół gry by wszystko działało. Jestem przekonany ze po zmianach to nie będzie wyglądać tylko lepiej, ale będzie wrażenie ze to już inna gra Gloria Victis 2. Pod wymianę idzie system budowania, model postaci, animacje, po części pancerze, kontroler postaci, synchronizacja, baza danych, fizyka i sam system walki. Nie wiem czy wejdzie wszystko na raz, ale nad tym obecnie pracujemy.

Podejrzewam ze już nie jesteś aktywny na forum i nie odpowiesz, ale spróbuje. Napisałeś "zaryzykuję stwierdzenie, że system walki był bardzo precyzyjny. Mieliśmy bardzo dużą kontrolę nad każdym ruchem podczas walki, mniej więcej można było zaplanować, w którą partie ciała chcemy trafić. Gloria Victis na chwilę obecną pozostawia bardzo wiele do życzenia w tej kwestii"

Nie rozumiem, czym się rożni obecne machanie mieczem od warbanda?
Samo trafianie i tu i tu jest bardzo nieprecyzyjne i myślę ze długo nikt nie wymyśli precyzyjnego uderzania w grach gdzie się walczy mele.
Co więcej, wydaje mi się ze nawet w naszej grze jest to precyzyjniejsze przez to ze w nienaturalnie szybki sposób obecne animki uderzają, nazwałbym to "responsywność kosztem grywalności" i to mi sie nie podoba.
A ty teraz zaskakujesz mnie tym ze jest za mała precyzja co jest dla mnie prawie szokiem. Chciałbym byś napisał więcej co masz na myśli.

Co do warbanda, cały warband jest tak napisany ze mamy dynamiczna walkę, skillowa itp. Ale ma 3 wady, jedna bardzo ciężka i dwie ciężkie do przyzwyczajenia.

Ta wielka wada to brak odpowiedniego poczekania na ping. Chodzi o to ze rożne akcje nie są sprawiedliwe dla rożnych pingów. Same bloki można spokojnie wykonywać przy pingu do 130, ponieważ animacja zamachu i ataku razem trwa odpowiednio długo by zareagować. Jednak gdy ktos zrobi feint, to juz potrzebujemy mieć poniżej 80 pingu by to zablokować, bo po feincie zamach jest szybszy. Kolejna sprawa to wypuszczenie ataków gdy ktoś dłużej przytrzyma blok, żeby to zauważyć potrzebujemy mieć poniżej 60 pingu(wyliczam na oko z doświadczenia). A by być na prawdę topowym graczem musimy mieć poniżej minimum 50 pingu a najlepiej poniżej 40 żeby mieć czas na reakcje i chamberować. Łatwo zobaczyć potwierdzenie moich słów na duel serwerach gdzie posegregowanie graczy po pingu idzie w parze z ich stosunkiem kill/death.

W grze mmo potrzebujemy mieć sprawiedliwą walkę do pingu 150 bo gracze nie mają możliwości połączyć się z serwerem co będzie najbliżej tak jak np w warbandzie. W mmo będzie jeden serwer na wielki region(chyba ze podzielimy gre na muljon serwerów, ale to nie będzie zbyt grywalne gdy na serwerze będzie z 10 osob).

Tzn walka będzie o 120 ms wolniejsza niż w m&b (0,012 sekundy). Niby niewiele ale bez odpowiednich animek to się odczuje.

Dwie mniejsze to po pierwsze animacje które nijak sugerują kierunki, np animacja miecza 1h to jak dla mnie 3 ataki z góry(atak z góry od ataku z prawej czy wkucia rożni się tylko ruchem nadgarstka, każdy z tych 3 ataków jest wypuszczany z takiej samej wysokości) i jeden atak z lewej. Ale tak nie jest i trzeba się przyzwyczajać.
Po drugie sam kontroler bloków, ruch myszki człowieka polega głównie na ruchu nagrastka który nie idzie idealnie na boki tylko takim łukiem. I niestety kontroler warbanda tego nie uwzględni, często wybierając kierunek w lewo kontroler przeniesie ci blok w prawo, trzeba ustawić czułość na bardzo wysoką, mieć bardzo precyzyjna myszke lub nauczyć się odpowiednio machać. Gdyby te bloki byłyby chociażby bindowane na klawisze, grałoby wielu osobom się o niebo lepiej.

Chciałbym by nasza walka uniknęła tych błędów.

Znam jeszcze kilka innych błędów walki warbanda ale nie będę ich pisać(no chyba ze ktoś chce pogadać) bo to akurat co uważam w tym ze jest błędem, dla kogoś innego może być czymś fajnym.

ogólnie większość co napisałeś wydaje się być błędem synchro, np. miecze 2h maja większy zasięg od 1h, dzidy juz w ogole dużo większy. Noże mają na obecne synchro nawet za mały.
Reply
20-12-2016, 10:03,
Dlaczego jak wydobywam surowce np piryt to nie zwiększa się umiejętność górnictwa, a płatnerstwo i zbrojmistrzostwo?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.