Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manga i anime czyli Japonio witaj :)
30-10-2012, 19:49,
Manga i anime czyli Japonio witaj :)
Powiem szczerze że nie spodziewałem się tak miłego powitania ze strony forumowiczów jak i moderatorów Wink.
Stworzyłem ten temat by móc poruszyć posty związane z mangami i anime i by móc rzetelnie i w miarę treściwe odpowiedzieć na zadane mi pytanie w "przywitaniu".
Moje top 10 mangi/anime to:
1.Berserk (król ,królów jeśli chodzi o dark-fantasy mangowe)
2.Claymore
3.Soul eater
4.naruto/ Dragon ball
5.Sekirei Smile
6.Spice no wolf (ta to polecam bardzo gorąca (klimat średniowiecza, jak i główna bohaterka jest the best ))
7.Oh my goodess
8.Im a hero
9.black lagoon
10.Gantz
Pozdrawiam Wink
"Bóg stworzył Polaków i był dumny z nich i ich pracy, w ten zobaczył ich zarobki i zapłakał z bezsiły"
Reply
30-10-2012, 20:01,
RE: Manga i anime czyli Japonio witaj :)
Niestety nigdy nie oglądałem żadnego Manga i Anime, ale podepnę się pod temat i zapytam, czy ktoś oglądał The Twelve Kingdoms i jeżeli tak, to czy poleca na pierwsze Anime?
Ścieżkę dźwiękową od kilku lat mam na swojej playliście i bardzo często do niej wracam, jest genialna:
http://www.youtube.com/watch?v=sV2aYWTthAQ (pewnie część was skojarzy, że ten utwór został też użyty w HoM&M V
http://www.youtube.com/watch?v=FDF3lvPV3...re=related
One man army

Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!- http://forum.gloriavictisgame.com/showth...p?tid=3604
For support help please contact support(at)gloriavictisgame.com or Bartold - http://forum.gloriavictisgame.com/privat...d&uid=1994
MMORPG.COM Official Gloria Victis link - http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/...ictis.html
Reply
30-10-2012, 20:09,
The Twelve Kingdoms jest wg mnie anime wręcz zajebistym, ale zarazem nietypowym, ciężkim i na końcu zaliczyłem wkurw.

Fabuła jest zacna i to właśnie w tym anime lubię najbardziej. Jest jednak rozciągła, złożona i nie nasycona napierdzielaniem się super wojowników. Sporo osób mówi, że to anime jest nudne bo nic się nie dzieje.
Wkurw zaliczyłem ponieważ to anime nie jest skończone i skończone nigdy nie będzie. Jeden wątek się kończy, kilkanaście innych jest niewyjaśnionych do końca, a do tego w ostatnim odcinku zaczyna się nowy i bum, nie ma dalszych odcinków.
Mógłbym zgodzić się, że macie rację, ale wtedy nikt z nas by jej nie miał.
Reply
04-11-2012, 15:26,
Nie rozumiem nazwy tematu, czemu manga i anime ma być synonimem "witaj Japonio"?
"To nie jest tak, że próbuję gdzieś uciec, a nawet jeśli to możesz być pewna, że wrócę." !

日本学科
Reply
04-11-2012, 21:57, (This post was last modified: 04-11-2012, 22:01 by matix1256.)
(04-11-2012, 15:26)Wyhodujmy Motyle Wrote: Nie rozumiem nazwy tematu, czemu manga i anime ma być synonimem "witaj Japonio"?

Bo są to symbole Japonii na zachodzie (Równie ważne co toyota i robotyzacja etc etc)? Trochę myślenia nie boli. Smile
A co do mangi to polecam przeczytać (lub zapoznać się) mangę "Vinland saga" opowiadającej o czasach najdalszych podbojów wikingów. Prawdziwy majstersztyk!!
"Bóg stworzył Polaków i był dumny z nich i ich pracy, w ten zobaczył ich zarobki i zapłakał z bezsiły"
Reply
04-11-2012, 22:13,
(04-11-2012, 21:57)matix1256 Wrote: najdalszych podbojów wikingów.

Mówisz o podboju ameryki kiedy to zwiewali przed szmacianymi kulkami? Tongue
[Image: 5my82h.jpg][Image: qqerg1.jpg]
Reply
04-11-2012, 22:21,
Witaj japonio.
A teraz żegnaj, bo zeszłaś na komercyjny, zmacburgeryzowany pedalski syf.
Im the broken bone of my sword...
Reply
04-11-2012, 22:24, (This post was last modified: 04-11-2012, 22:26 by matix1256.)
(04-11-2012, 22:13)Cziort Wrote:
(04-11-2012, 21:57)matix1256 Wrote: najdalszych podbojów wikingów.

Mówisz o podboju ameryki kiedy to zwiewali przed szmacianymi kulkami? Tongue
Poniekąd też (jest tam nawiązanie do historii odkrycia przez nich ameryki) ale głównie sprowadza się do wojen o Anglię i poszukiwania miejsca "bez wojen,niewolników w którym panuje sprawiedliwość czyli swoistego Avalonu o którym też są wzmianki" przez głównego bohatera. Dla ciekawskich powiem że mamy też odwołania do panowania w Anglii Rzymian i mnóstwo innych ciekawych wątków z specyficznymi scenami batalii jak i genialnymi bohaterami.
pozdrawiam
Reply
04-11-2012, 23:16, (This post was last modified: 04-11-2012, 23:17 by Dorogon.)
1.Full Metal Alchemist: Brotherhood (i zwykłe)
2.Code Geass
3.Death Note
4.D.Gray-Man
5.Sword Art Online (chociaż nie skończone jeszcze)
6.Utawarerumono
7.Spice and Wolf
8.Fate/Zero
9.Shaman King
10.Naruto (a niech będzie, nie umiałem sobie przypomnieć nic innego Tongue Ofc, nie zaliczam filerów.)

Do pierwszej piątki jest ustawione według tego, jak bardzo mi się podobało, a druga piątka to po prostu anime, które uważam za bardzo dobre Smile
Reply
05-11-2012, 01:25,
(04-11-2012, 21:57)matix1256 Wrote:
(04-11-2012, 15:26)Wyhodujmy Motyle Wrote: Nie rozumiem nazwy tematu, czemu manga i anime ma być synonimem "witaj Japonio"?

Bo są to symbole Japonii na zachodzie (Równie ważne co toyota i robotyzacja etc etc)? Trochę myślenia nie boli. Smile
A co do mangi to polecam przeczytać (lub zapoznać się) mangę "Vinland saga" opowiadającej o czasach najdalszych podbojów wikingów. Prawdziwy majstersztyk!!

Raczej nie, jest to tylko popkultura, która jest zbyt ogólnie dostępna i zbyt ogólnie faworyzowana, to tak jakby powiedzieć, że bajki Looney Toons to symbol USA... nope. Od dwóch lat jestem studentem Japonistyki i o Mandze i Anime na wykładach kulturoznawczych usłyszałem może z 15 minut wykładu i też były bardziej o konkretnym dziele (w tym przypadku politycznym) niż o samym fenomenie tego zjawiska popkulturowego.
Czemu nie mówi się, że manha to symbol Korei? Otóż jest to błędne podejście 90% ludzi (w tym wielu wybierających się na Japonistykę), a sama Japonia jest o wiele ciekawsza gdy do Mangi i Anime podejdzie się raczej w sposób "malutkiego elementu". Myślenie czasem boli ale pozwala przyswoić cenną wiedzę = )
"To nie jest tak, że próbuję gdzieś uciec, a nawet jeśli to możesz być pewna, że wrócę." !

日本学科
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.