Troubleshooting - PLEASE READ IT FIRST IF YOU HAVE ANY PROBLEM!

FAQ - Frequently asked questions

If you will experience any problems please contact support@gloriavictisgame.com

Join our official TeamSpeak 3 server addres using gloriavictisgame.com as IP address!

Troubleshooting - "Server Under Maintenance" error solution!

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manga i anime czyli Japonio witaj :)
05-11-2012, 09:28,
RE: Manga i anime czyli Japonio witaj :)
(05-11-2012, 01:25)Wyhodujmy Motyle Wrote:
(04-11-2012, 21:57)matix1256 Wrote:
(04-11-2012, 15:26)Wyhodujmy Motyle Wrote: Nie rozumiem nazwy tematu, czemu manga i anime ma być synonimem "witaj Japonio"?

Bo są to symbole Japonii na zachodzie (Równie ważne co toyota i robotyzacja etc etc)? Trochę myślenia nie boli. Smile
A co do mangi to polecam przeczytać (lub zapoznać się) mangę "Vinland saga" opowiadającej o czasach najdalszych podbojów wikingów. Prawdziwy majstersztyk!!

Raczej nie, jest to tylko popkultura, która jest zbyt ogólnie dostępna i zbyt ogólnie faworyzowana, to tak jakby powiedzieć, że bajki Looney Toons to symbol USA... nope. Od dwóch lat jestem studentem Japonistyki i o Mandze i Anime na wykładach kulturoznawczych usłyszałem może z 15 minut wykładu i też były bardziej o konkretnym dziele (w tym przypadku politycznym) niż o samym fenomenie tego zjawiska popkulturowego.
Czemu nie mówi się, że manha to symbol Korei? Otóż jest to błędne podejście 90% ludzi (w tym wielu wybierających się na Japonistykę), a sama Japonia jest o wiele ciekawsza gdy do Mangi i Anime podejdzie się raczej w sposób "malutkiego elementu". Myślenie czasem boli ale pozwala przyswoić cenną wiedzę = )

Studiujesz japonistykę?! Szacuneczek WinkWiem oczywiście ze anime i manga to tylko elementy popkultury. Ale obecne przeciętny amerykanin czy polak skojarzy z Japonią tylko 5 rzeczy. :Hiroszimę,"bajki z postaciami co mają oczy jak arbuzy"-czyli anime,technologie i robotyzacja, toyota oraz oczywiście sushi Smile.
私は挨拶する
"Bóg stworzył Polaków i był dumny z nich i ich pracy, w ten zobaczył ich zarobki i zapłakał z bezsiły"
Reply
05-11-2012, 09:59,
(05-11-2012, 01:25)Wyhodujmy Motyle Wrote: że bajki Looney Toons to symbol USA... nope.

Ale już myszka Micki już jest traktowana jako "symbol" USA Tongue
[Image: 5my82h.jpg][Image: qqerg1.jpg]
Reply
05-11-2012, 10:31,
matix ja kojarzę Japonię tylko z jednym. Z dziwnymi ludźmi, którzy mają dziwne pomysły. Ludźmi, których nie sposób zrozumieć bo najprawdopodobniej pochodzą z innej planety.
Mógłbym zgodzić się, że macie rację, ale wtedy nikt z nas by jej nie miał.
Reply
05-11-2012, 10:54,
(05-11-2012, 10:31)Neotix Wrote: matix ja kojarzę Japonię tylko z jednym. Z dziwnymi ludźmi, którzy mają dziwne pomysły. Ludźmi, których nie sposób zrozumieć bo najprawdopodobniej pochodzą z innej planety.

to tez prawda Smile Za to ich uwielbiam. Bycie Polakiem, Japończykiem , czy też Rosjaninem to nie tylko styl bycia ale też nowa filozofia życia hehe Smile.
polecam obejrzeć na youtube "japan tron dance" coś fenomenalnego.
Albo japońską wersje "wipeaut" tam to normalnie zniszczyło mi mój pogląd na ludzi i "zabawę" hehe.
Pozdrawiam
"Bóg stworzył Polaków i był dumny z nich i ich pracy, w ten zobaczył ich zarobki i zapłakał z bezsiły"
Reply
05-11-2012, 11:42,
Nie ma czegoś takiego jak "japońska wersja wipeout" ponieważ to właśnie w Japonii oryginalnie powstał Takeshi's Castle. Wipeout jest nieudolnym klonem, a polska wersja to już totalna porażka.
Mógłbym zgodzić się, że macie rację, ale wtedy nikt z nas by jej nie miał.
Reply
05-11-2012, 14:29,
(05-11-2012, 11:42)Neotix Wrote: Nie ma czegoś takiego jak "japońska wersja wipeout" ponieważ to właśnie w Japonii oryginalnie powstał Takeshi's Castle. Wipeout jest nieudolnym klonem, a polska wersja to już totalna porażka.

No właśnie o niego mi chodziło. Tam to wszystko jest po prostu idealnie przygotowane by i uczestnicy jak i oglądający tracili zdolności pojmowania kolejnych przeszkód. A Co do polskiej wersji... nie była taka zła choć muszę przyznać że komentatorzy jak i sam tor przeszkód był dość słaby.
Pozdrawiam
Reply
05-11-2012, 15:14,
Manga i anime to jedyny kulturalny towar eksportowy z japonii, nie nasza wina, że tylko po tym dają się kojarzyć. Reszta jest zbyt cicha i zbyt mało znacząca, żeby ktoś, kto się w to głębiej nie zagłębia miał o tym pojęcie.
Im the broken bone of my sword...
Reply
05-11-2012, 15:32,
(05-11-2012, 15:14)Shival Wrote: Manga i anime to jedyny kulturalny towar eksportowy z japonii, nie nasza wina, że tylko po tym dają się kojarzyć. Reszta jest zbyt cicha i zbyt mało znacząca, żeby ktoś, kto się w to głębiej nie zagłębia miał o tym pojęcie.
Nie no kulturalnym towarem jest przecież kodeks bushido (samurajów), czy też wiara w Cesarza (we jego boską osobę) czy też ceremoniał parzenia herbaty.
Ale to prawda że obecnie główną role odgrywa manga i anime.
Pozdrawiam
Reply
05-11-2012, 15:37,
Manga i Anime to chyba tylko w Polsce , w innych krajach bardzo duży rozgłos ma zjawisko "Idoru" czyli różny popgwiazdek Japońskich. Po za tym myślę, że więcej osób (tutaj raczej dorosłych) oglądało film 七人の侍 (7 Samuraiów) niż anime, bo to właśnie ten element (kinematografia) w jakiś sposób wypromował Japonię w Polsce. Po za tym cała masa filmów Kitano.
"To nie jest tak, że próbuję gdzieś uciec, a nawet jeśli to możesz być pewna, że wrócę." !

日本学科
Reply
05-11-2012, 17:09,
(05-11-2012, 15:32)matix1256 Wrote:
(05-11-2012, 15:14)Shival Wrote: Manga i anime to jedyny kulturalny towar eksportowy z japonii, nie nasza wina, że tylko po tym dają się kojarzyć. Reszta jest zbyt cicha i zbyt mało znacząca, żeby ktoś, kto się w to głębiej nie zagłębia miał o tym pojęcie.
Nie no kulturalnym towarem jest przecież kodeks bushido (samurajów), czy też wiara w Cesarza (we jego boską osobę) czy też ceremoniał parzenia herbaty.
Ale to prawda że obecnie główną role odgrywa manga i anime.
Pozdrawiam

Kodeks honorowy w europie był równie rozwinięty jak w Japonii. Jak twierdził mój historyk, a nigdy tego nie weryfikowałem, niektórzy z arystokracji strzelali sobie w łeb za puszenie pierda w towarzystwie. Rzymianie to gips? Co do ceremoniału to w europie tez było go w pierony a to że herbatę późno zaczęta pić to już inna bajka.

Mi Japonia kojarzy się wyłącznie tylko z ich fascynacja Europą wciskana praktycznie w każdy krąg popkultury.
[Image: 5my82h.jpg][Image: qqerg1.jpg]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Enhanced By CloudFlare.